PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kto zaprojektuje Kładkę Św. Ducha? Konferencja prasowa

Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o., organizator konkursu na Kładkę św. Ducha w Gdańsku, zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się we wtorek 19 stycznia o godz. 12.00 w Pawilonie Informacyjnym na północnym cyplu Wyspy Spichrzów.

A
A

Konferencja dotyczyła będzie zaawansowania prac przygotowawczych zagospodarowania północnego cypla Wyspy Spichrzów, ze szczególnym uwzględnieniem zamierzeń dotyczących kładki pieszej. Podczas konferencji podsumowane zostaną także prace prowadzone w 2015 roku oraz zaprezentowane zostaną plany na lata 2016 – 2018.

Przypomnijmy, że zakończyły się prace związane z wyborem zespołu, który zaprojektuje kładkę łączącą Długie Pobrzeże z północnym cyplem. Prace konkursowe złożyło siedem zaproszonych zespołów projektowych. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki konkursu oraz poznamy zespół, któremu powierzono projektowanie kładki.
Rozstrzygnięcie to otwiera drogę do realizacji jednego z celów publicznych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, zawiązanego między Miastem Gdańsk a konsorcjum Immobel&Multibud, powołanego do zagospodarowania północnego cypla Wyspy Spichrzów.

W konferencji udział wezmą m.in.:
Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o. – członkowie Zarządu: Patrycja van Triet, Jan Kurbiel i Marcin Malka
Konsorcjum Immobel&Multibud: Bartłomiej Hofman – prezes Zarządu Immobel Poland Sp. z o.o. wraz z zespołem, Wojciech Ciurzyński – prezes Zarządu Multibud Management Sp. z o.o. wraz z zespołem.
Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska
Wiesław  Bielawski – zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej
Dariusz Chmielewski – Pomorski Konserwator Zabytków
Przedstawiciele uczestników konkursu na prace projektowe Kładki św. Ducha, Mostu Stągiewnego, zabudowy I etapu

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy