Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kreatywne Dolne Miasto

Dzięki wysiłkowi Miasta Gdańsk i wielu instytucji miejskich w rewitalizowanym obszarze Dolnego Miasta powstała przestrzeń, która ma służyć do pracy i rozwoju firm kreatywnych. Otwarcie budynku zlokalizowanego przy ul. Reduta Wyskok 2 w Gdańsku odbędzie się w środę, 25 lutego, o godz. 14.00.

A
A

Dzięki wysiłkowi Miasta Gdańsk i wielu instytucji miejskich w rewitalizowanym obszarze Dolnego Miasta powstała przestrzeń, która ma służyć do pracy i rozwoju firm kreatywnych. Otwarcie budynku zlokalizowanego przy ul. Reduta Wyskok 2 w Gdańsku odbędzie się w środę, 25 lutego, o godz. 14.00.

Pierwszy budynek tworzący przyszłe gdańskie centrum aktywności dla firm sektora kreatywnego, powstał z inicjatywy i wsparcia Miasta Gdańsk, Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, który podejmie funkcję Zarządzającego tą przestrzenią.

–  Trójmiejski biznes nabiera tempa, a jednym z jego sektorów jest branża kreatywna. Od początku wspieramy twórcze myślenie, realizując szereg różnych projektów dedykowanych wyłącznie tej branży. Dostrzegamy duży potencjał i potrzebę dostarczenia zarówno wiedzy, jak i przestrzeni dla rozwoju i aktywności firm kreatywnych. Od dziś tę funkcję będzie pełnił pierwszy z budynków tworzących gdańskie centrum kreatywności. To tylko zapowiedź tego, co będzie się dziać w najbliższych latach w zrewitalizowanym obszarze Dolnego Miasta – mówi Joanna Grandzicka, Wiceprezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

– Rewitalizacja Gdańska to nie tylko odnawianie elewacji kamienic czy nawierzchni dróg. To przede wszystkim tchnienie świeżego, ożywczego ducha w rejony przez lata nieco zapomniane. A nie ma bardziej ożywczej branży niż branża kreatywna. Dlatego jestem przekonany, że to co dziś zaczyna się w budynku przy ul. Reduta Wyskok, będzie wkrótce promieniować energią na całą dzielnicę – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Prezydent podkreśla też, że tworzenie lokalnych centrów jest niezwykle ważne dla każdej dzielnicy.

– Takich miejsc, wokół których ogniskuje się energia i życie mieszkańców, wciąż brakuje. Dlatego – tak jak zapowiadałem – chciałbym w tej kadencji dążyć do ich powstania w różnych dzielnicach – dodaje Adamowicz.

Reduta Wyskok
Reduta Wyskok
MP

Wśród pierwszych najemców, którzy zajmą kreatywną przestrzeń, są m.in.: agencja reklamowa 360 Brandish oraz Autorska Pracownia Architektoniczna Magdalena Jarzyńska. Kolejny zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

– Zależy nam, by firma, która wprowadzi się do kreatywnej przestrzeni Dolnego Miasta, zaproponowała rozwiązania wpływające na rozwój dzielnicy. Dlatego jednym z kryteriów oceny będzie nie tylko koncepcja funkcjonowania lokalu i jego wpływ na otoczenie, ale i zawarta we wniosku idea współpracy partnerskiej w obszarze Dolnego Miasta, tak, by zgromadzone tam firmy kreatywne brały też czynny udział w życiu i rozwoju rewitalizowanej dzielnicy – mówi Małgorzata Jasnoch, Prezes STARTERA.

Ogłoszenie konkursu nastąpi podczas otwarcia budynku. Na zgłoszenie firmy kreatywne będą mieć czas do 18 marca. 24 marca Komisja Konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele Miasta Gdańsk, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Instytutu Kultury Miejskiej, Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko” i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, ogłosi wyniki. Zwycięzca, przez 3 pierwsze miesiące od wprowadzenia się do lokalu, nie będzie ponosił kosztów czynszu za wynajmowaną powierzchnię biurową.

Szczegóły konkursu na stronie: http://gfp.com.pl/category/oferty/ogloszenia/.

Reduta Wyskok
Reduta Wyskok
MP

---

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność działająca w zakresie startupów, przedsiębiorczości i edukacji. STARTER zmienia przyszłość i sposoby myślenia, kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze STARTEREM rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Inkubator zwiększa szanse na sukces startupów i młodych ludzi inspirując nieszablonowe myślenie i kreatywność już od najmłodszych lat. STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk.

Kontakt prasowy:

Alicja Woźniak
alicja.wozniak@personal-pr.pl

504-789-52

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe
Urząd Miejski w Gdańsku
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl

695-890-440

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)