Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Konwencja wójtów, burmistrzów i prezydentów województwa pomorskiego - 10 marca, godzina 12.00, AmberExpo (I piętro)

Dwudziesta siódma rocznica uchwalenia Ustawy o samorządzie gminnym i wypracowanie wspólnego stanowiska przed krajową konwencją przedstawicieli samorządów to główne punkty spotkania, które odbędzie się w piątek, 10 marca, w AmberExpo, siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

A
A

Wydarzenie będzie otwarte dla mediów.

Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się 2 lutego w Europejskim Centrum Solidarności. Jego pokłosiem był apel do Rządu RP w obronie podstawowych zasad funkcjonowania samorządu. Natomiast 16 marca przedstawiciele samorządów lokalnych podczas krajowej konwencji będą debatować nad wspólnym stanowiskiem oraz organizacją ewentualnego referendum dotyczącego kadencyjności w samorządach.

„Uważamy, że w obecnej sytuacji, w której bezprecedensowy sposób łamie się kolejne podstawy konstytucji, nie zachowuje elementarnych podstaw demokracji i nie dokonuje się konsultacji w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, nasz głos powinien mocno wybrzmieć – tak, żeby w trakcie ogólnopolskiego spotkania w Warszawie silna reprezentacja pomorskiego samorządu odegrała ważną rolę w stawianiu silnego oporu złym zmianom” – deklarują zapraszający: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska; Mirosław Czapla, starosta malborski; Arseniusz Finister, burmistrz Chojnic; Jacek Karnowski, prezydent Sopotu; Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna; Michał Piaseczny, burmistrz Rumi, oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)