Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Konferencja prasowa - Gdański Tydzień Wolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Miasto Gdańsk zapraszają na konferencję prasową GDAŃSKI TYDZIEŃ WOLONTARIATU 2017, która odbędzie się we wtorek 5 grudnia 2017 r. o godz. 10:00 w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku (ul. Długi Targ 39/40). Konferencja organizowana jest w związku z obchodzonym w tym dniu Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

A
A

W konferencji udział wezmą:

- Magdalena Skiba, Kierownik Referatu Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku,

- Agnieszka Buczyńska, Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku,

- Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej, przedstawiciel Partnerów Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu,

- Beata Ptasińska, przedstawiciel gdańskich wolontariuszy.

Prelegenci opowiedzą o wolontariacie w Gdańsku oraz o wydarzeniach organizowanych w ramach tegorocznego Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu. Otrzymają Państwo również pakiet informacyjny, a także zaproszenie z biletami wstępu na Galę „Aktywni w Mieście” oraz Imprezę Integracyjną Gdańskich Wolontariuszy.

Podczas konferencji nastąpi również premierowy pokaz spotu reklamowego „Wolontariatu Miasta Gdańska”, który jest krótką wersją filmu informacyjnego o gdańskim wolontariacie. Powstał on przy udziale kilkunastu partnerskich organizacji pozarządowych.

Bezpośrednio po konferencji, o godz. 10:30, zapraszamy także na happening pn. „PARADA GDAŃSKICH WOLONTARIUSZY”, która przejdzie ulicą Długą od Złotej Bramy i zakończy nadaniem Neptunowi tytułu Honorowego Wolontariusza Miasta Gdańska poprzez ubranie go w wolontariacką koszulkę. Na zakończenie pojawi się urodzinowy tort.

Zapraszamy.

Więcej informacji:

www.tydzienwolontariatu.pl

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy