Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Koncert Weterana – zaproszenie dla mediów

W sobotę, 15 września o 18.00 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert z okazji Dnia Weterana. Podczas niego spotkają się uczniowie gdańskich szkół oraz kombatanci. Na koncert obowiązują zaproszenia. Wstęp dla mediów jest wolny.

A
A

Pierwszy Koncert Weterana powstał z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 2004 roku. W sobotę odbędzie się piętnasta edycja tego wydarzenia. – To spotkanie doświadczenia z młodością. Dziedzictwo pamięci, w którym symbolicznie przekazywana jest pałeczka troski o ojczyznę rozumianą szeroko, jak i tę najbliższą małą ojczyznę – mówi prezydent Adamowicz.

 W 1997 roku sejm ustanowił Dzień Weterana. W obchodach ogólnopolskich udział biorą przedstawiciele władzy państwowej oraz kombatanci różnych formacji walczących o wolną Polskę. W wielu miejscach w Polsce organizowane są również obchody lokalne i środowiskowe. Dzień Weterana tradycyjnie obchodzony jest 1 września, jednakże ze względu na szczególny charakter grupy, którą honorujemy, gdańskie obchody przeniesiono na 15 września.

Na widowni podczas koncertu zasiądzie około 470 osób: w tym 300 weteranów, przedstawiciele samorządu oraz rodzice występujących dzieci. Tegoroczny koncert wpisuje się w setną rocznicę odzyskania Niepodległości i swoim programem będzie obejmował przekrój utworów od czasów Kadrówki i Legionów Piłsudskiego aż do czasów obecnych.  

Publiczności zaprezentuje się orkiestra symfoniczna, połączone chóry I i II stopnia, zespoły kameralne, tancerze oraz soliści Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)