PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Koncert Weterana – zaproszenie dla mediów

Koncert Weterana – zaproszenie dla mediów
W sobotę, 15 września o 18.00 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert z okazji Dnia Weterana. Podczas niego spotkają się uczniowie gdańskich szkół oraz kombatanci. Na koncert obowiązują zaproszenia. Wstęp dla mediów jest wolny.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pierwszy Koncert Weterana powstał z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 2004 roku. W sobotę odbędzie się piętnasta edycja tego wydarzenia. – To spotkanie doświadczenia z młodością. Dziedzictwo pamięci, w którym symbolicznie przekazywana jest pałeczka troski o ojczyznę rozumianą szeroko, jak i tę najbliższą małą ojczyznę – mówi prezydent Adamowicz.

 W 1997 roku sejm ustanowił Dzień Weterana. W obchodach ogólnopolskich udział biorą przedstawiciele władzy państwowej oraz kombatanci różnych formacji walczących o wolną Polskę. W wielu miejscach w Polsce organizowane są również obchody lokalne i środowiskowe. Dzień Weterana tradycyjnie obchodzony jest 1 września, jednakże ze względu na szczególny charakter grupy, którą honorujemy, gdańskie obchody przeniesiono na 15 września.

Na widowni podczas koncertu zasiądzie około 470 osób: w tym 300 weteranów, przedstawiciele samorządu oraz rodzice występujących dzieci. Tegoroczny koncert wpisuje się w setną rocznicę odzyskania Niepodległości i swoim programem będzie obejmował przekrój utworów od czasów Kadrówki i Legionów Piłsudskiego aż do czasów obecnych.  

Publiczności zaprezentuje się orkiestra symfoniczna, połączone chóry I i II stopnia, zespoły kameralne, tancerze oraz soliści Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Anna IwanowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki MiastaReferat Prasowyanna.iwanowska@gdansk.gda.pl
Anna Iwanowska - najnowsze