PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Komunikat Miejskiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku - godz. 14.30

Złamane konary drzew, zerwane dachówki, wybite okna i wywrócone rusztowanie we Wrzeszczu – to dotychczasowy bilans wichury, która trwa w rejonie Trójmiasta. O godz. 13.00 w siedzibie MSZK odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, podczas którego służby miejskie raportowały sytuację w Gdańsku.

A
A

Z danych przedstawionych podczas spotkania wynika, że bilans strat w mieście jest niewielki. Straż Pożarna i Policja przyjmują głównie zgłoszenia o złamanych konarach. Komunikacja miejska kursuje bez opóźnień. Nie ma też większych przerw w dostępie do energii elektrycznej (zdarzają się lokalne awarie, które usuwane są na bieżąco). Sytuację w mieście monitorują m.in. pracownicy Gdańskich Melioracji, ZDiZ, a także Strażnicy Miejscy. Oczywiście działa również miejskie centrum monitoringu i Dyżurny Inżynier Miasta.

Ze względu na wysoki stan wody w Zatoce Gdańskiej, wiatr i fale zamknięte zostało wejście na molo w Brzeźnie. Służby zabezpieczyły też wejście na tzw. dolny taras nabrzeża Motławy w centrum Miasta. Nadal obowiązuje zakaz wstępu do parków i na cmentarze.

Zgodnie z najnowszymi prognozami pogodowymi silny wiatr będzie utrzymywał się aż do jutra. Dopiero jutro wieczorem zacznie słabnąć.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy