Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku - dwa nocne pożary w lokalach komunalnych

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w godzinach wieczornych w piątek 3 marca doszło do dwóch pożarów w lokalach komunalnych: przy ul. Sówki 40 i Tarniny 46.

A
A

W wyniku pożaru przy ul. Sówki 40/3 ewakuowano sześć osób, jedna wymagała pomocy medycznej. Rodzina mieszkająca w lokalu nr 3 będzie potrzebować nowego lokalu z zasobu komunalnego – w poniedziałek zostanie wydana decyzja o przydziale. Na skutek akcji gaśniczej zalane zostały mieszkania 1 i 2 – wymagają one osuszenia.

- Obecni na miejscu pożaru przedstawiciele miasta poinformowali poszkodowanych lokatorów  z wszystkich trzech mieszkań o możliwości otrzymania tymczasowego noclegu. Mieszkańcy zdecydowali się jednak nocować u własnych krewnych – mówi Krzysztof Domagalski z MCZK.

Do drugiego pożaru doszło wczorajszego wieczoru w mieszkaniu przy ul. Tarniny 46. W tym przypadku dwie osoby (lokator i jego konkubentka) wymagały hospitalizacji. Według wstępnych ustaleń policji do pożaru doszło na skutek zaprószenia ognia.

Również w tym przypadku na miejscu zjawili się przedstawiciele MCZK by zaproponować pomoc osobom poszkodowanym na skutek ognia i akcji gaśniczej. Rodzina mieszkająca w budynku nr 48 (przyległym do miejsca pożaru – wymagał wywietrzenia) spędziła jednak noc u krewnych. W przypadku lokalu nr 2 w budynku nr 46 (piętro nad mieszkaniem w którym wybuchł pożar) obecny na miejscu inspektor techniczny z administracji wykluczył z użytkowania jeden pokój. Na czas wietrzenia budynku lokatorom zaproponowano nocleg w schronisku, jednak postanowili oni pozostać na miejscu.

- Najważniejszą sprawą było ewentualne zabezpieczenie noclegu dla poszkodowanych. Oczywiście tuż po zakończeniu akcji przekazaliśmy informacje do MOPR w celu ustalenia zakresu dalszej pomocy dla pogorzelców. Zwłaszcza dla osób przebywających w szpitalu – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.

Z pożaru przy ul. Tarniny strażacy uratowali również kota, który został przekazany pod opiekę weterynarzom ze schroniska PROMYK. 

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)