Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kampania: Przemoc ma płeć. Skutecznie przeciw przemocy – tylko razem!

25 listopada rusza kampania edukacyjna „Przemoc ma płeć. Skutecznie przeciw przemocy – tylko razem!” z inicjatywy Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdańsku. Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowej Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet.

A
A

25 listopada rusza kampania edukacyjna „Przemoc ma płeć. Skutecznie przeciw przemocy – tylko razem!” z inicjatywy Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdańsku. Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowej Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet.

- Gdańską kampanię rozpoczynamy 25 listopada 2014 roku. Liczymy, że w niespotykany dotąd sposób kampania pomoże skonsolidować: wiedzę i doświadczenia gdańskich instytucji, organizacji zajmujących się pomaganiem, profilaktyką i interwencją oraz siły trójmiejskich mediów w działaniach polegających na upowszechnieniu idei „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć” - mówi Krzysztof Sarzała przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdańsku.

W skład gdańskiego Zespołu Interdyscyplinarnego wchodzą przedstawiciele: Prokuratury Apelacyjnej, Komendy Miejskiej Policji, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień, Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha.

Inicjatywa Zespołu Interdyscyplinarnego działającego w Gdańsku, który na co dzień może być kojarzony jest z procedurą „Niebieskich Kart”, a więc konkretnym narzędziem interwencji różnych służb w sytuacjach związanych z podejrzeniem występowania przemocy domowej - ma łączyć.

- Chcemy pokazać, że stanowimy wspólny front, który mimo różnic światopoglądowych i nieco inaczej sfromułowanych celów podziela jednak wspólną nam troskę, współczucie i chęć przyłączenia się do wyrażanego na całym świecie apelu poparcia – dodaje Krzysztof Sarzała, przewodniczący ZI w Gdańsku.

Działające w Gdańsku placówki zajmujące się pomaganiem innym ludziom, w tym interwencją kryzysową, przeciwdziałaniem przemocy, pomocą społeczną, pomocą psychologiczną od wielu lat włączają się w ogólnoświatową kampanię „16 dni”. Miliony ludzi na świecie, tysiące organizacji pozarządowych, wiele agend rządowych, organizacji nieformalnych, osób prywatnych nagłaśnia problem przemocy, której ofiarami padają kobiety.

 

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet; upamiętnia on zamordowanie działaczek na rzecz praw człowieka, sióstr Mirabal, w 1960 r. w Republice Dominikany. Kampania zakończy się 10 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka.

 

Więcej informacji na temat kampanii: Monika Ostrowska tel. 797 909 128 lub e-mail: m.ostrowska@mopr.gda.pl

 

Partnerzy: Radio Gdańsk, Radio Plus, PomorskaTV, Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)