PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Już jutro otwarcie Mostu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

Już jutro otwarcie Mostu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski
Uroczyste przecięcie wstęgi na nowym moście w Sobieszewie odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godz. 14:30. Uroczystości towarzyszyć będą: pokaz otwierania i zamykania mostu, barwna parada przy dźwiękach orkiestry dętej, a w niebo poszybuje 100 biało-czerwonych balonów. Nowy zwodzony most ma długość wraz ze skrzydłami ponad 180 m. To jedyny taki most w Polsce!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W uroczystości otwarcia uczestniczyć będą: Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska, Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski, Magdalena Kołodziejczak Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Zbigniew Zieliński Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej, przedstawiciele Rady Miasta Gdańska oraz Rady Dzielnicy Wyspy Sobieszewskiej.

Uroczystości rozpoczną się przy wjeździe na most od strony Przejazdowa o godz. 14:00 występem Pstrong Orkiestry. O godz. 14:25 rozpocznie się pokaz otwierania i zamykania mostu. O godz. 14:30 zostanie przecięta wstęga na Moście 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

Wszyscy uczestnicy uroczystości wraz z Orkiestrą Pstrong barwną paradą przejdą przez most, by  świętować otwarcie na terenie dawnego ośrodka Drogowiec przy ul. Turystycznej 1 na Wyspie Sobieszewskiej.

 

Osoby, które przyjadą na uroczystość samochodem, mogą skorzystać z parkingu przy kościele.

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki MiastaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze