Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jutro otwarcie czwartego PatPORT-u w Gdańsku

W czwartek o godz. 13.00 w Gimnazjum nr 11 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku przy ul. Kłosowej 3 zostanie otwarty czwarty gdański PatPORT. W otwarciu udział weźmie zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

A
A

PaTPORT to lokalna, młodzieżowa grupa, która na terenie danej placówki prowadzi działania metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej do ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” (w skrócie: PaT). Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji i Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego. Pierwsze PaTPORT-y zostały utworzone w województwie mazowieckim i wielkopolskim.
Fundamentem społeczności PaT jest młodzieżowa grupa z jej liderem. Grupa PaT może być utworzona na poziomie organizacyjnym jednostki samorządowej (gmina, miasto, powiat).

Gdańskie PatPORT-y
Pierwszy gdański PaTPORT powstał 2 września, a w jego tworzenie zaangażowało się Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Grzegorz Jach nadał tego dnia certyfikat pierwszego PaTPORT-u zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotrowi Kowalczukowi. Siedziba gdańskiej grupy PaT znajduje się przy XX Liceum Ogólnokształcącym, w którym został otwarty drugi PatPORT w Gdańsku. Trzeci program twórczej profilaktyki powstał w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku.
PaTPORT w Gimnazjum nr 11 będzie czwartym w naszym mieście.

PaT – czyli niekonwencjonalna i efektywna profilaktyka
PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji.
Program realizuje Zespół Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji poprzez Impresariat PaT w Warszawie.

Siedem kroków – jak utworzyć PaTPORT w szkole:
http://pat.policja.gov.pl/pat/wydarzenia/2966,Uwaga-PaTPORT.html

PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień!

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)