Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jubileusz 40-lecia SP 89 i 5-lecia Gimnazjum nr 49

Szkoły wchodzące w skład Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8, w piątek 10 października będą obchodziły swoje jubileusze: Szkoła Podstawowa nr 89 40-lecie, a Gimnazjum nr 49 5-lecie. Oficjalne „urodziny” rozpoczną się w placówce o godz. 10.00. Z okazji jubileuszu Prezydent Miasta Gdańska przyznał nagrody szczególnie wyróżniającym się nauczycielom szkoły (5294 zł brutto). Otrzymają je: Maciej Grycendler i Irmina Kurowska. W imieniu prezydenta wręczy je Piotr Kowalczuk, dyrektor Wydziału Rozw

A
A

Szkoły wchodzące w skład Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8, w piątek 10 października będą obchodziły swoje jubileusze: Szkoła Podstawowa nr 89 40-lecie, a Gimnazjum nr 49 5-lecie. Oficjalne „urodziny” rozpoczną się w placówce o godz. 10.00. Z okazji jubileuszu Prezydent Miasta Gdańska przyznał nagrody szczególnie wyróżniającym się nauczycielom szkoły (5294 zł brutto). Otrzymają je: Maciej Grycendler i Irmina Kurowska. W imieniu prezydenta wręczy je Piotr Kowalczuk, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego UMG.

Na zaproszenie społeczności szkolnej w jubileuszu uczestniczyć będą przedstawiciele: Pomorskiego Kuratorium Oświaty, władz Miasta Gdańska, Rady Miasta Gdańska, rady dzielnicy, a także absolwenci i obecni uczniowie placówki. Wśród znanych uczniów, wychowanków SP 89 są m.in. Europoseł Jarosław Wałęsa i Jerzy Michalski, aktor Teatru Muzycznego w  Gdyni.

Program imprezy przewiduje część artystyczną, a po niej możliwość obejrzenia szkolnych pamiątek i poczęstunek. Chętni będą się mogli wpisać do pamiątkowej księgi.

- Chciałoby się powiedzieć, cytując słowa z kultowej piosenki „Czterdziestolatek”, „Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień”, ale to nieprawda, ponieważ przez 40 lat polska szkoła – nasza szkoła bardzo się zmieniła. Zmienił się ustrój, systemy nauczania, programy, wyposażenie. Także uczeń jest inny niż 40 lat temu. Jedno co pozostało takie samo to radość naszych dzieci z możliwości uczenia się właśnie w naszej szkole, która zapewnia optymalne warunki każdemu uczniowi – podkreśla Urszula Nazarko, dyrektor ZKPiG nr 8.

Szkoły wchodzące w skład ZKPiG 8 to jedne z czołowych, gdańskich placówek oświatowych. Gimnazjum nr 49 uplasowało się na  5 miejscu wśród trójmiejskich gimnazjów publicznych w zakresie egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2013/14, z kolei uczniowie klas szóstych SP 89 w roku szkolnym 2013/14 uzyskali 6 miejsce w Gdańsku w  rankingu publicznych szkół podstawowych w zakresie wyniku sprawdzianu szóstoklasisty. Szkoła dochował się wielu laureatów olimpiad i konkursów naukowych.

Doceniając dorobek nauczycieli Prezydent Miasta Gdańska przyznał dwie nagrody szczególnie wyróżniającym się nauczycielom szkoły (5294 zł brutto). Otrzymają je: Maciej Grycendler i Irmina Kurowska. Z kolei dyrekcja szkoły z okazji Jubileuszu i nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej  przyznała nagrody 21 nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Więcej informacji o szkole, jej osiągnięciach i codziennym życiu: http://zkpig8.pl/informacje-ogolne.html

Miejsce uroczystości: ZKPiG nr 8, ul. Szyprów 3

Komunikat do pobrania (91 KB)

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)