Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Inicjatorzy pierwszego samorządowego programu in vitro doradzą gdańszczanom

Goście z Łodzi - inicjatorzy pierwszego samorządowego programu in vitro - podzielą się doświadczeniami podczas najbliższego posiedzenia gdańskiego zespołu ds. wsparcia leczenia niepłodności.

A
A

- Wymiana doświadczeń między samorządami jest ważnym elementem współpracy - mówi Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca zespołu. Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęli inicjatorzy pierwszego samorządowego programu.

Jutro, 9 grudnia o godz. 9 kolejne spotkanie gdańskiego zespołu ds. opracowania założeń do programu wsparcia prokreacji dla mieszkańców miasta Gdańska, które odbędzie się w siedzibie gdańskiej Rady Miasta w sali 003.

Osoby zainteresowane rozmową z gośćmi i członkami zespołu, mogą uczestniczyć w pierwszej części spotkania w godz. 9:00-9:15.

Przypomnijmy
Projekt dotyczący in vitro to wspólna inicjatywa klubu radnych Platformy Obywatelskiej w radzie miasta i prezydenta Pawła Adamowicza. Skierowany będzie do mieszkańców Gdańska, którzy obecnie pozbawieni zostali możliwości dofinansowania zabiegu, a tym samym posiadania dzieci. Opracowaniem programu zajmuje się specjalny zespół powołany przez prezydenta Gdańska w listopadzie.
- Obecny rząd zrezygnował z pomocy rodzinom starającym się o potomstwo. My chcemy im pomóc. Dlatego powołałem zespół, który ma opracować program wspierający leczenie niepłodności – mówił podczas pierwszego posiedzenia prezydent Adamowicz. – Chcemy, aby program trafił do Rady Miasta Gdańska na początku 2017 roku - podkreślił.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)