Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Inauguracja roku szkolnego w Gdańsku

W poniedziałek, 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2017/2018, którego inauguracja odbędzie się w Zespole Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie 51/52 o godz. 10.00. Podczas uroczystości społecznej podpisane zostaną przez Piotra Kowalczuka zastępcy prezydenta ds. polityki, władze szkoły i przedstawicieli pięciu firm umowy o współpracy z pracodawcami.

A
A

Umowy o wzajemnej współpracy zostaną podpisane z firmami: Orange, Assel, Techno Service, SPARTEZ, TV Chopin.
Udział pracodawców w procesie edukacyjnym pozwala Zespołowi Szkół Łączności podnieść jakość kształcenia oraz przygotować absolwentów do oczekiwań rynku pracy.

– Kształcenie zawodowe to ważny element gdańskiej edukacji. Absolwenci szkół branżowych wchodzą na rynek pracy z doświadczeniem zdobytym podczas staży i praktyk, co znacząco zwiększa ich szanse na znalezienie zatrudnienia. Dzięki ścisłej współpracy szkół z pracodawcami gdańscy uczniowie już na etapie edukacji poznają realia rynku pracy i zdobywają tak cenne doświadczenie – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Cieszę się, że kolejne firmy będą współpracować ze szkołą, tak by rynek pracy wzbogacił się o wykwalifikowanych pracowników. Ufam, że osobisty i zawodowy sukces młodych gdańszczanek i gdańszczan będzie solidnym fundamentem podnoszenia jakości życia w aktywnym w we wszystkich wymiarach Mieście Gdańsku. Tu dbamy o twój rozwój, wspieramy twoją karierę, dbamy o twoich bliskich. - dodaje Kowalczuk.

Zespół Szkół Łączności jest szkołą o ponad 65-letniej tradycji. Kształci w zakresie: elektroniki, informatyki, teleinformatyki.
- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy od tego roku szkolnego rozpoczyna się kształcenie w dwóch nowych zawodach: technik automatyk i technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej. Inicjatorami utworzenia tych zawodów były firmy z województwa pomorskiego oraz Polska Izba Komunikacji Elektronicznej – informuje dyrektor szkoły Jadwiga Piechowiak. - Pracodawcy uczestniczyli przy opracowaniu podstawy programowej oraz programów nauczania. Firmy branżowe, chcąc wspomóc uczniów w zdobyciu umiejętności zawodowych, włączą się do procesu dydaktycznego – oddelegują swoich pracowników, będą prowadziły kursy, szkolenia i staże.

Gdańskie szkoły branżowe współpracują z ponad 300 pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego praktycznego i praktyk zawodowych, umów o współpracy i klas patronackich.
W nowym roku szkolnym uczniowie rozpoczną naukę w nowych klasach w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku (ZSO nr 9) o profilu technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych oraz fotograf, technik żeglugi śródlądowej w Zespole Szkół Morskich, technik fotografii i multimediów oraz szkutnik w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 – technik weterynarii.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)