Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Inauguracja programu Gdańskie Otwarte Pracownie

W poniedziałek 16 października o godz. 12.00 zapraszamy na inaugurację programu Gdańskie Otwarte Pracownie, którego beneficjentami będą lokalni artyści. Zakłada on wynajem na preferencyjnych warunkach miejsca do prowadzenia pracy twórczej. Więcej o założeniach projektu opowiemy podczas briefingu w jednym z lokali, jaki będzie dostępny w programie, zlokalizowanym przy ul. Na Zaspę 34 (Nowy Port).

A
A

Projekt powstał dzięki współpracy Biura Prezydenta ds. Kultury, Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego oraz Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

- Miasto Gdańsk na cele programu udostępni rocznie pulę 5-10 lokali pochodzących z komunalnego zasobu lokali użytkowych. Część lokali usytuowana będzie w rejonach miasta, które wymagają szczególnego ożywienia – wyjaśnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej - W wynajętych lokalach artyści będą mogli, oprócz pracy twórczej, prowadzić sprzedaż swoich prac i usług.

Program realizuje założenia Programu Operacyjnego Kultura i Czas Wolny w ramach Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Działania przewidziane w programie operacyjnym mają na celu zwiększenie udziału mieszkańców w kulturze oraz zaangażowanie ich we współtworzenie kultury w Gdańsku.

- Program kierujemy do artystów związanych z Gdańskiem. W procedurze konkursowej będą mogli uzyskać miejsce do prowadzenia pracy twórczej na bardzo preferencyjnych warunkach w zamian za udostępnienie przestrzeni pracowni dla publiczności i mieszkańców. Formę i czas udostępnienia określi sam twórca. Program jest atrakcyjny zarówno dla artystów, jak i lokalnych społeczności – mówi Barbara Frydrych, dyrektor Biura Prezydenta ds. Kultury.

W inauguracji programu Gdańskie Otwarte Pracownie udział wezmą:

- Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. komunalnych

- Barbara Frydrych, Biuro Prezydenta ds. Kultury

- Ewa Sienkiewicz, Zastępca Dyrektora ds. Techniczno-Eksploatacyjnych GZNK SB

Zapraszamy.

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)