Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Inauguracja Akademii Gdańskich Lwiątek

W środę 15 października o godz. 18.00 odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego Akademii Gdańskich Lwiątek oraz rozdanie dyplomów Koryfeuszom z roku 2013/2014. Akademia jest projektem o charakterze edukacyjno-kulturalnym, a projekt polega na odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez trzy kolejne lata nauczania początkowego. Od roku 2007 wzięło w nim udział ponad 22 tysiące dzieci(!).

A
A

W środę 15 października o godz. 18.00 odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego Akademii Gdańskich Lwiątek oraz rozdanie dyplomów Koryfeuszom z roku 2013/2014. Akademia jest projektem o charakterze edukacyjno-kulturalnym, a projekt polega na odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez trzy kolejne lata nauczania początkowego. Od roku 2007 wzięło w nim udział ponad 22 tysiące dzieci(!)

Na spotkanie, które odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Sali Idei zapraszają prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Andrzej Stelmasiewicz, prezes Zarządu Fundacji Wspólnota Gdańska, która realizuje projekt.  

Celem Akademii Gdańskich Lwiątek jest budowanie więzi najmłodszych mieszkańców Gdańska i Pomorza z małą ojczyzną oraz promocja miejsc związanych z historią i dziedzictwem miasta i regionu poprzez atrakcyjną edukację kulturalną.

Każde dziecko zgłoszone do projektu otrzymuje bezpłatnie kolorową książeczkę - Indeks Gdańskiego Lwiątka, w którym przez 3 lata zbiera potwierdzenia wizyt w placówkach. Na zakończenie każdego roku szkolnego uczeń, który odwiedzi sześć miejsc ważnych dla tradycji i kultury Gdańska wskazanych w Regulaminie Akademii, otrzymuje dyplom oraz Odznakę Gdańskiego Lwiątka (rok po roku: brązową, srebrną i złotą) i może bezpłatnie wziąć udział w czerwcowym Koncercie Finałowym w hali ERGO ARENA.

Nauczyciele, których podopieczni z sukcesem zakończą program, otrzymują tytuł Koryfeusza Gdańskich Lwiątek, poświadczony certyfikatem Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Inaugurację projektu uświetni koncert zespołu Les Femmes.


Więcej o Akademii - http://www.agl.org.pl/

 

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)