PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańska tradycja. Imieninowe kwiaty dla króla Jana III Sobieskiego

Gdańska tradycja. Imieninowe kwiaty dla króla Jana III Sobieskiego
Po kilkudziesięciu latach powracamy w Gdańsku do starej, trochę zapomnianej tradycji. Przed laty, podobnie jak krakowskie kwiaciarki na Rynku składały kwiaty u stóp pomnika Adama Mickiewicza, gdańskie kwiaciarki z placu Dominikańskiego robiły to samo w imieniny Jana, u stóp pomnika króla Jana III Sobieskiego. Już jutro, w środę 24 czerwca o godz. 13.30 po latach przerwy gdańskie kwiaciarki złożą imieninowe biało-czerwone kwiaty pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego.

Po kilkudziesięciu latach powracamy w Gdańsku do starej, trochę zapomnianej tradycji. Przed laty, podobnie jak krakowskie kwiaciarki na Rynku składały kwiaty u stóp pomnika Adama Mickiewicza, gdańskie kwiaciarki z placu Dominikańskiego robiły to samo w imieniny Jana, u stóp pomnika króla Jana III Sobieskiego. Już jutro, w środę 24 czerwca o godz. 13.30 po latach przerwy gdańskie kwiaciarki złożą imieninowe biało-czerwone kwiaty pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego

Zrobią to w szczególny rok, bo 26 czerwca 2015 roku mija 50 lat, od kiedy pomnik stanął na Targu Drzewnym. Z Lwowa przez Warszawę trafił do Gdańska i od razu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.O tej gdańskiej imieninowej tradycji przypomnieli Maciej Kosycarz z Magdą Szpiner podczas rozmowy o pomniku na antenie Radia Gdańsk.Tego samego dnia fotograf spotkał kwiaciarza z placu Dominikańskiego, jego reakcja była błyskawiczna, a efektem jutrzejszy powrót do tradycji! Maciej Kosycarz w imieniu gdańskich kwiaciarzy zaprasza jutro, w środę 24 czerwca o godz. 13. 30 pod pomnik króla Jana III Sobieskiego.

A my zapraszamy również do uczestnictwa w specjalnej urodzinowej wystawie przy pomniku Jana III Sobieskiego, która odbędzie się 25 czerwca 2015 r. o godz. 17.00- szczegóły:

https://www.gdansk.pl/start_nowy,512,37773.html

Emilia SalachUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaBiuro Prasoweemilia.salach@gdansk.gda.pl
Emilia Salach - najnowsze