Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk zagra w serialu „Diagnoza”. Zapraszamy na konferencję prasową

Gdańsk będzie bohaterem „Diagnozy” - jednego z najpopularniejszych seriali telewizji TVN. W naszym mieście zostaną nagrane sceny, w których zagra Maja Ostaszewska, Adam Woronowicza, Maciej Zakościelny i Danuta Stenka. Konferencja prasowa z udziałem aktorów, producentki Doroty Kośmickiej oraz prezydenta Gdańska odbędzie się 2 lipca, o godz. 13.30 w hotelu Hilton Gdańsk, przy ul. Targ Rybny 1.

A
A

Zdjęcia zaplanowane są między 2 a 3 lipca. Ekipę produkcyjną będzie można spotkać na Targu Rybnym w okolicach hotelu Hilton, na ul. Ogarnej, Długiej, Długim Targu, Długim Pobrzeżu, w okolicach stoczni oraz na plaży w Górkach Zachodnich. Realizacja zdjęć nie będzie się wiązać z utrudnieniami w ruchu ulicznym. Gdańsk pokazany zostanie w czterech odcinkach "Diagnozy". Serial będzie można oglądać jesienią w stacji TVN.

Ważne

Część oficjalna konferencji odbędzie się w lobby hotelu Hilton Gdańsk. Na miejscu będzie możliwość wykonania zdjęć/przebitek z planu zdjęciowego - górny taras hotelu (wstęp tylko dla foto/operatorów). Po części oficjalnej, na hotelowym patio rozpocznie się część wywiadowa, podczas której zaprosimy do indywidualnych rozmów z aktorami.

Redakcje zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wysłanie potwierdzenia na adres: joanna.kubik@gdansk.gda.pl do poniedziałku, do godz. 11:00.

To już kolejne spotkanie Gdańska z ekipą stacji TVN. Miasto było jednym z bohaterów popularnego serialu "Prawo Agaty", który cieszył się wysoką oglądalnością. „Diagnoza” od pierwszego sezonu przyciąga około 2 milionową widownię i jest wyróżniana przez ekspertów, o czym świadczy statuetka Telekamery w kategorii serial, Srebrny Glob na World Media Festival 2018 czy nominacja do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. Już tej jesieni widzowie będą mogli śledzić dalsze losy doktor Anny Leśniewskiej i lekarzy z rybnickiego szpitala.

W kolejnej serii ponownie zobaczymy plejadę gwiazd - Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę, Macieja Zakościelnego, Adama Woronowicza, Magdę Popławską, Michała Czerneckiego, Aleksandrę Konieczną, Sonię Bohosiewicz, Beatę Ścibakównę, Tomasza Drabka, Antoniego Królikowskiego, Józefa Pawłowskiego oraz Aleksandrę Adamską. Pojawią się też nowe twarze -Mateusz Kościukiewicz, Kamila Kamińska i Paweł Dobek. Zdjęcia do nowego sezonu „Diagnozy” rozpoczęły się 22 maja i potrwają do września 2018 roku.

Zdjęcia do wykorzystania znajdują się pod linkiem: https://we.tl/8y5TaV6Ty7 . Poprosimy o publikację wraz z podpisem - foto: TVN

Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)