Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk wychowuje piłkarską reprezentację Polski

Gdańscy uczniowie mogą ćwiczyć triki, by w przyszłości zasilić naszą reprezentację w piłce nożnej. Na kolejnych dwóch boiskach od jutra trenować będą mogli gimnazjaliści. Zapraszamy na otwarcie dwóch boisk w czwartek 13 października o godz. 8:15 na terenie Gimnazjum nr 8 przy ul. Żabi Kruk 5 w Gdańsku.

A
A

Dwa nowoczesne, ogrodzone obiekty - boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową powstały w miejsce starego asfaltowego boiska przy Gimnazjum nr 8.
Fundusze na realizację zadania pochodzą częściowo ze środków Budżetu Obywatelskiego 2016, z którego opłacony był koszty wykonania dokumentacji projektowej oraz z Programu budowy i modernizacji boisk. Łączna wartość robót budowlanych wyniosła 678 tys. zł.

W ramach zadania wykonano:
boisko przeznaczone do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy i wymiarach 25 x 47 m (pole gry 22x41m), wyposażone w piłkochwyty
boisko wielofunkcyjne o wymiarach 12 x 22 m o nawierzchni z poliuretanu, przeznaczone do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

Teren obu boisk został ogrodzony a na każde z boisk prowadzą dwa wejścia, przed którymi utwardzono teren kostką betonową. W ramach zadania uporządkowano teren wokół placu i dokonano nasadzeń i rewitalizacji zieleni, wykonano również drenaż i kanalizację.

Łączny koszt realizacji: 678 tys. zł
Budżet Obywatelski: 400 tys. zł (w tym ponad 374 tys. zł – roboty budowlane, 25 tys. zł - dokumentacja)
Środki Gminy Miasta Gdańska: Program budowy i modernizacji boisk ponad 303 tys. zł

Od roku 2006 w Gdańsku powstało już 85 boisk przyszkolnych i osiedlowych.
Sprawdź wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły:
https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)