Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny – zaproszenie na briefing

Od kwietnia gdańszczanie i gdańszczanki będą mogli pomóc tym, którzy doświadczają skutków działań wojennych. Kampania „Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny” ma na celu uwrażliwienie mieszkańców na potrzeby tych, którzy potrzebują naszej pomocy. O szczegółach kampanii opowiemy podczas briefingu, który odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 10.00 w Muzeum II Wojny Światowej (pl. Władysława Bartoszewskiego 1). Bezpośrednio po briefingu zapraszamy na konferencję inaugurującą kampanię.

A
A

W briefingu kampanii „Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny” udział wezmą przedstawiciele Miasta Gdańska: prezydenta Pawła Adamowicza i Piotra Olecha z-cy dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych: Polskiej Akcji Humanitarnej, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek oraz Fundacji Ocalenie.

Podczas konferencji sytuację ofiar wojny w Syrii przedstawi Majed Tinawi, Syryjczyk od trzech lat mieszkający w Gdańsku.
Następnie odbędzie się debata poświęcona tematowi solidarności z ofiarami wojny, prześladowań i uchodźcami. Wezmą w niej udział przedstawiciele organizacji pozarządowych zaangażowanych w kampanię oraz przedstawiciel UNHCR z Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)