PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny – zaproszenie na briefing

Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny – zaproszenie na briefing
Od kwietnia gdańszczanie i gdańszczanki będą mogli pomóc tym, którzy doświadczają skutków działań wojennych. Kampania „Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny” ma na celu uwrażliwienie mieszkańców na potrzeby tych, którzy potrzebują naszej pomocy. O szczegółach kampanii opowiemy podczas briefingu, który odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 10.00 w Muzeum II Wojny Światowej (pl. Władysława Bartoszewskiego 1). Bezpośrednio po briefingu zapraszamy na konferencję inaugurującą kampanię.

W briefingu kampanii „Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny” udział wezmą przedstawiciele Miasta Gdańska: prezydenta Pawła Adamowicza i Piotra Olecha z-cy dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych: Polskiej Akcji Humanitarnej, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek oraz Fundacji Ocalenie.

Podczas konferencji sytuację ofiar wojny w Syrii przedstawi Majed Tinawi, Syryjczyk od trzech lat mieszkający w Gdańsku.
Następnie odbędzie się debata poświęcona tematowi solidarności z ofiarami wojny, prześladowań i uchodźcami. Wezmą w niej udział przedstawiciele organizacji pozarządowych zaangażowanych w kampanię oraz przedstawiciel UNHCR z Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze