Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk ma pomysł na ratowanie drzew! Zapraszamy na konferencję prasową

W czwartek 27 kwietnia o godz. 12.00 zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w Gdańsku Biskupiej Górce, podczas której zaprezentowany zostanie pomysł Gdańska na ratowanie wartościowych drzew przed wycinką!

A
A

Prezydent Paweł Adamowicz i Klub Radnych PO gdańskiej Rady Miasta zapraszają mieszkańców do zgłaszania magistratowi cennych i wartych objęcia ochroną prawną drzew, które miasto mogłoby otoczyć opieką i uratować – drzewa będącego pomnikiem przyrody nie można wyciąć!
W jaki sposób to robić, kto będzie weryfikował zgłoszenia i decydował? Odpowiedzi na te pytania podczas konferencji prasowej.

Konferencja odbędzie się podczas uroczystego odsłonięcia pierwszego pomnika przyrody w rejonie Biskupiej Górki oraz dzielnicy Chełm – topoli białej o obwodzie pnia na wysokości 130 cm - 452 cm. Topola rośnie przy terenach sportowych (korty tenisowe i boiska) na Biskupiej Górce przy ul. Kolonia Studentów.
Oto możliwości dojazdu na miejsce:
- wjazd w ul. Pohulanka do góry i na szczycie wzniesienia w lewo do kortów (jest oznakowanie)
- od ul. Stoczniowców – w lewo ul. Kolonia Przyszłość lub Kolonia Postęp do końca
- spod wiaduktu alei Armii Krajowej – ulicą Kolonia Studentów.

W uroczystym odsłonięciu udział wezmą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 z Chełmu i Szkoły Podstawowej nr 21 z Biskupiej Górki.

Obecnie w Gdańsku znajduje się 161 pomników przyrody – wśród nich ochroną prawną objętych jest jeszcze pięć topól białych, w dzielnicach: Oliwa, Nowy Port, Łostowice i Brzeźno.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)