Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk inwestuje w wyposażenie placówek oświatowych

We wtorek, 22 maja ogłoszono przetarg na dostawę wyposażenia i pomocy dydaktycznych dla uczniów metropolitalnej szkoły w Kowalach. Gdańsk inwestuje także w sprzęt komputerowy dla powstających nowych przedszkoli przy ul. Kolorowej i Lawendowe Wzgórze.

A
A

Uczniowie z Gdańska oraz gmin Pruszcz Gdański i Kolbudy rozpoczną rok szkolny w nowym budynku. W Kowalach powstaje Metropolitalna Szkoła Podstawowa. Budynek gotowy będzie na wrzesień br. W roku szkolnym 2018/2019 placówka będzie w stanie przyjąć ok. 850 uczniów.
Ogłoszono właśnie przetarg na dostawę wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych dla obiektu szkolnego przy ul. Apollina w Kowalach. Wyposażenie pojawi się w budynku dydaktycznym, w którym umiejscowione będą sale lekcyjne. Szkoła do końca sierpnia zyska nowe ławki i krzesła. Zamówienie przewiduje także m.in. pełne wyposażenie pracowni chemicznej i fizycznej. W placówce nie zabraknie również pracowni logopedycznej. Koszt budowy szkoły to ponad 35,5 mln złotych. Udział finansowy Gminy Miasta Gdańska to 37,32 proc.

Zakończyła się także budowa przedszkola przy ul. Kolorowej. Placówka, w której znajdzie się sześć oddziałów przedszkolnych zostanie otwarta we wrześniu. Inwestycja pochłonęła  8,1 mln złotych. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa na dostawę i montaż wyposażenia komputerowego i multimedialnego dla placówki. Umowa opiewa na ponad 185 tys. złotych. Rozstrzygnięto już przetarg na wyposażenie przedszkola. Miasto przeznaczyło na ten cel niemal 390 tys.

- Niebawem podpiszemy również umowę na dostawę sprzętu komputerowego dla przedszkola przy Lawendowym Wzgórzu. Powstaje tam przedszkole modułowe dla 10 oddziałów – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. -Przedszkole to jest elementem Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa - dodaje Bartosiewicz.

Budowa przedszkola przy ul. Lawendowe Wzgórze 1 jest już  na ukończeniu. Placówka zostanie otwarta także we wrześniu. Gdańsk przeznaczy na wyposażenie obiektu 387 tys. złotych. Przetarg dotyczący dostawy sprzętu już rozstrzygnięto, niebawem zostanie podpisana umowa.

 

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)