Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gala podsumowująca działania III edycji Gdańskiego Programu Stypendialnego Mentor

Uroczystość odbędzie się w poniedziałek 16 października o godzinie 16:30 w sali 107 Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12. Program stypendialny stwarza przestrzeń do realizacji marzeń i pomysłów na rozwój pasji, które Stypendyści wraz z Mentorami starają się urzeczywistnić przez prawie roczny trud pracy. To właśnie marzenia będą motywem przewodnim gali, marzenia przekuwane w osiągnięcia literackie, zdane egzaminy, sukcesy sportowe, zdobyte certyfikaty, pokonane trudności.

A
A

- Wraz z prezydentem Pawłem Adamowiczem, inicjatorem Programu, podziękujemy naszym uczestnikom za ich pracę, za działania które zbudowały wspólną inspirującą drogę. Mentorom za trud budowania wzajemnej, partnerskiej relacji z Mentee, opartej na zaufaniu, empatii, poufności i szacunku, za ciągłe wsparcie, motywację i dzielenie się własnym doświadczeniem. Stypendystom podziękujemy za to, że realizują swoje pasje, myślą o przyszłości i planują ją pomimo tego, że czasem borykają się z różnymi przeciwnościami losu - mówi Marianna Sitek- Wróblewska z Fundacji Innowacji Społecznych.

Gdański Program Stypendialny Mentor – program wsparcia dzieci i młodzieży z Gdańska. Jest on skierowany do młodych gdańszczan znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, mających pomysł na projekt, którego realizacja pozwoli im rozwijać się w konkretnej dziedzinie i zmieni ich życie na lepsze. Aby to się udało każdy Stypendysta (oprócz stypendium) dostaje opiekę wykwalifikowanego Mentora, który przez cały okres trwania projektu wspiera jego działania. Operatorem programu jest Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

W czasie trzech dotychczasowych edycji pomoc uzyskało 43 gdańskich uczniów. Obecnie trwa rekrutacja do IV edycji Programu.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)