Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Europejski Tydzień Młodzieży 2015 – konferencja prasowa

Już 5 maja (wtorek) w Gdańsku młodzież z całej Polski spotka się podczas debaty „Jestem aktywny”. 400 młodych ludzi dyskutować będzie z politykami, ekspertami z zakresu rynku pracy, osobami mającymi doświadczenie w dziedzinie realizacji projektów społecznych oraz przedstawicielami świata biznesu. Temat dyskusji dotyczyć będzie rozwijania potencjału młodych osób i wzmacnianie ich pozycji na rynku pracy. Wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja prasowa, na którą zapraszamy Państwa o godz. 11.30.

A
A

Już 5 maja (wtorek) w Gdańsku młodzież z całej Polski spotka się podczas debaty „Jestem aktywny”. 400 młodych ludzi dyskutować będzie z politykami, ekspertami z zakresu rynku pracy, osobami mającymi doświadczenie w dziedzinie realizacji projektów społecznych oraz przedstawicielami świata biznesu. Temat dyskusji dotyczyć będzie  rozwijania potencjału młodych osób i wzmacnianie ich pozycji na rynku pracy. Wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja prasowa, na którą zapraszamy Państwa o godz. 11.30.


Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1, sala 58 (parter)

Czas: 5 maja, godz. 11.30

 

Udział w konferencji wezmą:

  • Katarzyna Hall, posłanka, była minister edukacji narodowej;
  • Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej;
  • Tomasz Bratek, dyrektor programu Erasmus+ (FRSE);
  • Mateusz Jeżowski (FRSE);
  • Adam Niemkiewicz, prezes zarządu Stowarzyszenia Morena.

Uczestnicy konferencji będą zastanawiać się nad tym:

  • jak Europejski Tydzień Młodzieży umożliwia młodym osobom publiczne prezentowanie swoich poglądów;
  • jak wzmacniać potencjał młodych osób na rynku pracy;
  • czy popularne opinie na temat „pokolenia Y” są prawdziwe;
  • czy program Erasmus+ zwiększa szanse młodych osób na rynku pracy;
  • jak województwo pomorskie angażuje się w realizację programów edukacyjnych.

 

Organizatorzy proszą zainteresowane redakcje o  akredytację do 4 maja br. (do godziny 12.00).  Link do akredytacji: www.erasmusplus.org.pl/akredytacja/

Brak akredytacji nie wyklucza jednak udziału mediów w wydarzeniu (!)

Europejski Tydzień Młodzieży - organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej, to szansa dla młodych osób na zaprezentowanie swoich poglądów. Tegoroczna czyli siódma edycja ETM odbywa się w całej Europie od 27 kwietnia do 10 maja 2015 roku. W ramach ETM2015 zaplanowano szereg różnorodnych wydarzeń i działań we wszystkich 33 krajach uczestniczących w programie Unii Europejskiej Erasmus+. Koordynacją Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Polsce zajmuje się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ wraz ze Stowarzyszeniem Morena w Gdańsku.

Debata, zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, odbędzie się 5 maja br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Jej głównymi tematami będą: sytuacja młodzieży na rynku pracy; aktywne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej oraz zwiększanie widoczności działań młodzieżowych. Spotkanie młodzieży z politykami, w którym będzie uczestniczyć ok. 400 młodych osób, to najważniejszy punkt programu Ogólnopolskiego Forum Młodzieży "jEsTeM aktywny”.

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędą się także targi dobrych praktyk, w których udział weźmie kilkadziesiąt organizacji. Wśród wystawców znajdą się takie organizacje jak Stowarzyszenie Elbląg Europa, Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych, Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej, Fundacja „Sprawni inaczej” oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Program wydarzenia: http://erasmusplus.org.pl/wp-content/uploads/2015/04/ETM_program_KP.pdf

 

 

 

 

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)