Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Eksperci z Gandawy odwiedzą Gdańsk

Eksperci z Gandawy, odpowiedzialni za rozwój miasta, planowanie przestrzenne, procesy rewitalizacji oraz mieszkalnictwo, odwiedzą Gdańsk. W ciągu czterech dni zwiedzą niektóre gdańskie inwestycje, wezmą udział w seminarium oraz opowiedzą gdańskim urzędnikom o swoich doświadczeniach.

A
A

Przedstawiciele Gandawy, miasta położonego na północy Belgii, przyjadą z wizytą w dniach od 27 do 30 marca w celu wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego, planowania przestrzennego i rewitalizacji. W czasie swojego pobytu odwiedzą wybrane inwestycje gdańskie takie jak Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny światowej, Olivia Business Centre czy Garnizon.

Goście zapoznają się także z procesami rewitalizacji prowadzonymi na Dolnym Mieście, wyróżnionymi prestiżową europejską nagrodą RegioStars 2016. W ramach wizyty odbędzie się seminarium eksperckie z udziałem przedstawicieli Biura Rozwoju Gdańska, Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Gdańska. Goście spotkają się również z przedstawicielami firmy InvestGDA.

Gdańsk i Gandawa podpisały pierwsze sześcioletnie Memorandum Porozumienia w listopadzie 2009 r. W listopadzie 2015 r. oba miasta podpisały dokument przedłużający współpracę o kolejne sześć lat. Szczegóły porozumienia dostępne są tutaj.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)