Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dwie nagrody prezydenta Gdańska dla artystów

Rzeźbiarka Grażyna Tomaszewska-Sobko i fotografik Henryk Pietkiewicz otrzymają Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.

A
A

Grażyna Tomaszewska-Sobko jest rzeźbiarką, kuratorką i animatorką działań artystycznych. W latach 1986-1991 studiowała na Wydziale Rzeźby w gdańskiej ASP. Prócz rzeźby zajmuje się też malarstwem, rysunkiem i fotografią. Od 1993 roku współpracuje z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Rok wcześniej założyła Galerię Żak w Klubie Studentów Wybrzeża Żak promującą młodych artystów trójmiejskich. Od 2009 roku jest kuratorem w Gdańskiej Galerii Miejskiej, gdzie m.in. prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Okazją do wręczenia nagrody (w wysokości 3 tys. zł) będzie wernisaż wystawy Obiekty, który odbędzie się dziś – 2 grudnia – o godz. 18.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Również dziś nagrodę otrzyma wybitny gdański fotografik Henryk Pietkiewicz, który w tym roku świętuje 40-lecie twórczości artystycznej. Pietkiewicz swoje zdjęcia prezentował na licznych wystawach i w wielu publikacjach i albumach. W swoich pracach odwołuje się do filozoficznego sposobu postrzegania świata. Nagrodę (4 tys. zł) artysta odbierze podczas wernisażu wystawy jubileuszowej zorganizowanej w Galerii PUNKT GTPS przy ul. Chlebnickiej (początek godz. 17.00).

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)