PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Duży postęp prac na budowie szkoły przy ul. Jabłoniowej

Duży postęp prac na budowie szkoły przy ul. Jabłoniowej
Szkoła przy ul. Jabłoniowej w Gdańsku rośnie jak na drożdżach. Dwa z trzech budynków są w stanie surowym. Na trzecim obiekcie dobiegają końca prace dekarskie.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Rok temu rozpoczęła się budowa szkoły podstawowej przy ul. Jabłoniowej. Placówka składać się będzie z dwóch budynków dydaktycznych i sali sportowej. Pierwszy z budynków przeznaczony jest dla 25 oddziałów szkolnych, drugi dla 21 takich oddziałów. Łącznie powierzchnia użytkowa trzech budynków  będzie wynosiła ok. 13 tys. m2.

W budynku A, który pełnić będzie funkcję dydaktyczną, oprócz sal znajdować się będzie biblioteka, stołówka z zapleczem kuchennym, szatnie i świetlice dla dzieci. Konstrukcja budynku A jest już gotowa, trwają prace przy elewacjach gmachu. Wykonywane są także posadzki na wszystkich kondygnacjach, montowane są także okna.

W budynku B znajdować się będzie sala gimnastyczna, aula  i zespół mniejszych sal, gdzie odbywać się będą zajęcia korekcyjne i taneczne, zespół szatniowy wraz z węzłami sanitarnymi wyposażonymi w prysznice, pomieszczenie kontroli dostępu, magazyn, pokoje trenerów. Zakończyły się już prace dekarskie na obiekcie. Obecnie trwa tynkowanie i montaż okien. Rozpoczęto także kładzenie posadzek.

Budowa konstrukcji dachowej budynku C zaawansowana jest w ok. 85 procentach. Z tego obiektu korzystać będą starsi uczniowie. Znajdować się tu będą sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe. Trwa montaż konstrukcji prefabrykowanej drewnianej. Równolegle trwają prace dekarskie, wykonywana jest izolacja ścian. Rozpoczęto prace przy elewacji budynku.

Na terenie przyszkolnym powstanie również infrastruktura sportowa obejmująca  boisko piłkarskie,  boisko wielofunkcyjne, bieżnię i  skocznię w dal oraz plac zabaw.

Koszt inwestycji to 76,5 mln złotych. Wykonawcą prac jest firma EBUD. 

- W tej części Gdańska realizujemy też wiele innych zadań – uważa Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. – Równolegle budujemy  układ drogowy, który umożliwi bardziej komfortowy dojazd do centrum edukacyjnego. W pobliżu budujemy także linię tramwajową Nową Bulońską i przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na budowę kolejnej linii na Nowej Warszawskiej – dodaje szef DRMG.

Obecnie trwa także budowa układu drogowego do szkoły przy ul. Jabłoniowej. Powstaje tam droga w ciągu ul. Nowej Bulońskiej (odcinek na południe od skrzyżowania z ul. Jabłoniową). Ponadto trwa przebudowa rowu R-3, która umożliwi odprowadzenie wód opadowych nie tylko z budowanej obecnie szkoły, ale także przedszkola przy ul. Jabłoniowej, które zostało oddane do użytku we wrześniu tego roku.

Więcej informacji o budowie szkoły przy ul. Jabłoniowej znajduje się na stronie DRMG. http://www.drmg.gdansk.pl/index.php/s-realizowane/307-budowa-obiektu-szkolnego-przy-ul-jabloniowej-w-gdansku

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska