Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dominik Dobrowolski wraca do Gdańska po dwutygodniowym rejsie

W poniedziałek 20 czerwca o godz. 11.00 na Przystani Żabi Kruk (ul. Żabi Kruk 15) podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski zaprasza na spotkanie kończące dwutygodniowy Recykling Rejs.

A
A

Po dwóch tygodniach kajakowania (często dziesięciogodzinnego!), pełnego atrakcji i przygód (m.in. uszkodzony ster, gradobicie, szkwały) podróżnik opowie o emocjonującym przebiegu wyprawy i podzieli się swoimi uwagami na temat czystości rzek, przez które przepływał.

Kończąca się wyprawa (jej początek miał miejsce w Gdańsku 6 czerwca) jest już szóstą wyprawą kajakowa znanego podróżnika, podczas której zachęcał do dbania o czystość rzek i Bałtyku. Tym razem Dominik Dobrowolski przepłynął jeden z najpiękniejszych, najciekawszych i najbogatszych w atrakcje szlaków wodnych w Polsce, czyli Pętlę Żuławską i Toruńską. Trasa prowadziła będzie szlakiem z Gdańska do Gdańska przez: Elbląg, Ostródę, Iławę, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz.

Dominik Dobrowolski od sześciu lat realizuje projekt Recykling Rejs wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska. W tym roku, tak jak w zeszłorocznej bałtyckiej ekspedycji, ekokajakarzowi pomaga również Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań – partner wyprawy.

O inicjatywach Dominika Dobrowolskiego można dowiedzieć się więcej na stronach: www.cycling-recycling.eu i www.recykling-rejs.pl/.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)