Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dolne Miasto - zapraszamy na retro przejażdżkę po... przyszłości

W sierpniu br. Miasto Gdańsk rozpoczęło poszukiwania partnera prywatnego w celu zagospodarowania obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście. Oprócz przestrzeni komercyjnych mają w tym rejonie powstać tereny rekreacyjne i obiekty publiczne. Jakie? To zależy od decyzji mieszkańców.

A
A

Teren do imprez plenerowych, kino pod gołym niebem, place zabaw, ciągi piesze, drogi rowerowe i nowe ulice – wszystko to potencjalne cele publiczne, które zrealizować może inwestor prywatny w ramach zagospodarowania przestrzeni Dolnego Miasta.

Zapraszamy dziennikarzy na specjalny przejazd zabytkowym autobusem „Ogórkiem” po Dolnym Mieście. Przejazd odbędzie się w sobotę 10 września o godz. 14.00. Podczas wycieczki dyrektor WPG - Iwona Bierut i Kierownik Centrum Partnerstwa i Biznesu - Grzegorz Kaczorowski z Urzędu Miasta Gdańska przedstawią projekt związany z przyszłym zagospodarowaniem Dolnego Miasta.

UWAGA: zapisy na przejazd oraz więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: http://dolnemiasto-inwestycje.evenea.pl/

By uczestniczyć w przejeździe konieczne jest zapisanie się na wydarzenie na platformie internetowej. W przeciwnym razie, nie możemy zagwarantować dostępności miejsca w „Ogórku”.  

Więcej informacji:

Krzysztof Maciejewicz, tel.: 58 323 64 03, e-mail: krzysztof.maciejewicz@gdansk.gda.pl

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy