PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Dolne Miasto – nowy sąsiad w dzielnicy

Dolne Miasto – nowy sąsiad w dzielnicy
W najbliższych latach Dolne Miasto zmieni się dzięki realizowanemu projektowi w partnerstwie publiczno- prywatnym. W czwartek 18 października o godz. 12.00 w dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Kurzej odbędzie się prezentacja założeń i koncepcji projektu Zagospodarowania obszaru wokół i po dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście, na która Państwa zapraszamy. Tego samego dnia od godz. 15.00 w zabytkowym tramwaju przy ul. Wróbla działać będzie również punkt informacyjno- konsultacyjny dla mieszkańców.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W spotkaniu udział wezmą prezydent  Paweł Adamowicz oraz Angelika Cieślowska, Prezes Zarządu Korporacji Budowlanej Doraco i Krzysztof Tyszkiewicz, wiceprezes Zarządu BBi Development SA, szef pracowni architektonicznej Juvenes-Projekt, która zaprojektowała budynki na Dolnym Mieście.

O godz. 12. 00 w dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Kurzej zaprezentowane zostaną założenia projektu oraz wybrane elementy koncepcji projektu Zagospodarowania obszaru wokół i po dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście.

Natomiast od godz. 15.00 do godz. 18.00 w zabytkowym tramwaju  przy ul. Wróbla czynne będzie stoisko informacyjne, w którym mieszkańcy będą m. in. zapoznać się z elementami koncepcji projektu oraz porozmawiać o projekcie z pracownikami Wydziału Polityki Gospodarczej i Biura Rozwoju Gdańska oraz przedstawicielami inwestora prywatnego.

Na terenie Dolnego Miasta w ciągu najbliższych 5,5 lat powstanie nowa i zrewitalizowana przestrzeń z poszanowaniem wartości historycznych, w tym dawnej zajezdni tramwajowej, zostaną zbudowane, zmodernizowane i wyremontowane ok. dwa kilometry dróg, na łącznej powierzchni ok. 1 hektara powstaną obiekty użyteczności społecznej, a ponad 5,5 ha terenów zielonych będzie zrewitalizowanych i zagospodarowanych. Za całość prac odpowiedzialne będzie konsorcjum spółek: BBI Development oraz DORACO. Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki MiastaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze