Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Do kogo trafią bursztynowy grzebień, pomadka i igła?

Blisko stu uczniów z Polski i zagranicy będzie rywalizować o bursztynowe nagrody - grzebień, pomadkę i igłę. Młodzi fryzjerzy, makijażyści i kreatorzy mody z 21 szkół z kraju i zagranicy zaprezentują w czwartek, 13 kwietnia w godz. 10.00 – 14.00 swoje umiejętności podczas konkursów organizowanych przez Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku (ul. Dąbrowszczaków 35).

A
A

- Jak co roku w Gdańsku rywalizować będą młodzi projektanci mody oraz mistrzowie fryzjerstwa i wizażu. Choć jeszcze bez dyplomów i własnych salonów, to już z twórczą iskrą w głowach i sprawnością w rękach. Tym razem będą to nie tylko najlepsi uczniowie z całej Polski, ale również z Białorusi i Szkocji. Co roku młodzież udowadnia, że dzisiejsza szkoła, w której uczą się zawodu pozostaje w ścisłej współpracy z rynkiem i najnowszymi trendami. Tak, by kończąc swoją edukację, młodzi ludzie mogli odnaleźć się na rynku pracy – mówi– mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. A tego typu konkursy są dla nich możliwością sprawdzenia swoich umiejętności przed jury, w którym zasiadają profesjonaliści - dodaje Kowalczuk.

W trzech konkursach: XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień”, XIII Ogólnopolskim Konkursie Makijażu o „Bursztynową Pomadkę” oraz VII Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Kreatora Mody o „Bursztynową Igłę” weźmie udział 98 uczniów z Polski, Białorusi i Szkocji. Tegoroczne konkursy odbywają się pod wspólnym tematem „Bursztynowy rajski ptak”. Poszczególne pokazy odbywać się będą w konkurencjach dotyczących kobiet i mężczyzn, dodatkowo odbędzie się pokaz pielęgnacji brody „Barber”. Podczas konkursów młodzież będzie miała określoną ilość czasu na przygotowanie fryzur i makijażu. Odbędą się również pokazy, podczas których prezentowane zostaną stroje przygotowane przez młodych kreatorów mody.

Laureaci I miejsca w poszczególnych konkurencjach oprócz licznych nagród od sponsorów otrzymują również „Bursztynowy Grzebień”, „Bursztynową Pomadkę” i „Bursztynową Igłę”.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)