Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Czytanie bajek i otwarcie nowego placu zabaw

W piątek 11 grudnia o godzi. 9.00 w Przedszkolu nr 20 przy ul. Lenartowicza 21 w Gdańsku Przeróbce zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk będzie czytał dzieciom książkę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dwie godziny później otwarty zostanie nowy plac zabaw na Przeróbce.

A
A

Prezydent Kowalczuk przeczyta grupie starszaków fragment książki Joanny Krzyżanek „Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli prawa małych i dużych”. Książka opowiada o dzieciach, które mieszkają w kamienicy przy ulicy Tulipanowej, a wymyślone przez autorów i zaprezentowane w niej prawa powstały w zgodności z Konwencją o Prawach Dziecka.

Mały plac zabaw
O godz. 11.00 Piotr Kowalczuk i grupa dzieci z Przedszkola nr 20 udadzą się na ulicę Bajki na Przeróbce, przy której otwarty zostanie plac zabaw. Został on dofinansowany przez Miasto Gdańsk dotacją w wysokości 50 tys. zł w ramach tegorocznej, szóstej już edycji konkursu na budowę małych placów zabaw w Gdańsku.
W otwarciu placu zabaw uczestniczyć będą radni Miasta Gdańska, radni Dzielnicy Przeróbka oraz członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Zielona Olszynka – które jako organizacja pozarządowa wystąpiła o dofinansowanie projektu powstania placu.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)