Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Brak wody? Czyżby?

15 października Miasto Gdańsk, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo- Kanalizacyjna i Melioracje Gdańskie rozwieją wszelkie wątpliwości gdańszczan dotyczące sposobu zarządzania wodą. O tym co jest robione i co jeszcze zrobić warto w tym zakresie, podczas konferencji Forum Wodny Gdańsk- Inteligentne Zarządzanie Wodą, dyskutować będą specjaliści i mieszkańcy Gdańska.

A
A

Forum zostanie podzielone na 3 bloki tematyczne: woda, ścieki, opady i zjawiska powodziowe. Wystąpienia ekspertów z różnych dziedzin wprowadzą uczestników w określony obszar tematyczny. Trzonem konferencji będą jednak dyskusje panelowe, w których głos zabierać będą nie tylko specjaliści, ale przede wszystkim mieszkańcy Gdańska. Celem konferencji jest wykorzystanie zaangażowania mieszkańców o różnych poglądach i potrzebach w poszukiwaniu kolejnych, nowatorskich pomysłów w zakresie zarządzania wodą. - To mieszkańcy tworzą miasto, dlatego tak ważne jest rozpoznawanie ich oczekiwań i opinii. Im więcej ludzi uczestniczy w podejmowaniu decyzji, tym łatwiejsze jest ich skuteczne wdrażanie. Poprzez konferencję Forum Wodny Gdańsk - Inteligentne Zarządzanie Wodą chcemy pokazać w jaki sposób działa nasze miasto i stworzyć platformę do wymiany pomysłów, poglądów i wzajemnych potrzeb - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Weź udział i wygraj
Konferencja ma charakter otwarty i jest bezpłatna. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mailowy: wodnygdansk@giwk.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 13 października. Wszyscy zarejestrowani wezmą udział w losowaniu gadżetów, które zaprojektowali mieszkańcy Gdańska podczas edukacyjnej akcji „Moda na gdańską wodę” zorganizowanej przez GIWK Sp. z o.o. w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody.

Staże w GIWK dla aktywnych żaków
Organizatorzy przewidzieli także wyjątkowy bonus dla studentów. Spośród najbardziej aktywnych w czasie paneli dyskusyjnych studentów zostaną rozlosowane 3 staże w Gdańskiej Infrastrukturze Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Staże będą trwały od jednego do trzech miesięcy i będą płatne. Termin odbycia stażu będzie dostosowywany indywidualnie.

Konferencja została objęta honorowym patronatem honorowym Ministra Środowiska Macieja Grabowskiego.

Więcej informacji na stronie www.wodnygdansk.pl

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Kowalkiewicz / GIWK
akowalkiewicz@giwk.pl
tel. 58 32 19 780 | tel. kom. 603 116 58

Forum Wodny Gdańsk- Inteligentne Zarządzanie Wodą
Forum Wodny Gdańsk- Inteligentne Zarządzanie Wodą
GIWK

Forum Wodny Gdańsk- Inteligentne Zarządzanie Wodą (plakat) (17 MB)

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)