Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bohaterowie "Prawa Agaty" ponownie w Gdańsku

​"Prawo Agaty" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Gromadzący przed telewizorami ponad 2 miliony widzów, śledzących w każdy wtorek o godz. 21.30 na antenie stacji TVN losy pięknej prawniczki i jej przyjaciół. Realizacja zdjęć do nowej serii zaplanowana została na 27 i 28 stycznia 2015 roku. W Gdańsku zobaczymy ponownie Agnieszkę Dygant, Darię Widawską, Leszka Lichotę i Tomasza Karolaka.

A
A

"Prawo Agaty" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Gromadzący przed telewizorami ponad 2 miliony widzów, śledzących w każdy wtorek o godz. 21.30 na antenie stacji TVN losy pięknej prawniczki i jej przyjaciół. Realizacja zdjęć do nowej serii zaplanowana została na 27 i 28 stycznia 2015 roku. W Gdańsku zobaczymy ponownie Agnieszkę Dygant, Darię Widawską, Leszka Lichotę i Tomasza Karolaka.

Gdańsk zachwycił aktorów i ekipę tak bardzo, iż we współpracy z Miastem Gdańsk postanowili jeden z głównych wątków szóstej, prezentowanej w jesiennej ramówce serii, ulokować nad Motławą.

W poprzedniej serii rodzina Gawronów zamieszkała w Gdańsku.  Dorota (Daria Widawska) została sędzią w sądzie rodzinnym, swoje życie zawodowe z Gdańskiem związał również jej mąż – Wojtek (Tomasz Karolak). Również widzowie mieli szansę przenieść się do Gdańska , powędrować z bohaterami malowniczymi uliczkami, odwiedzić klimatyczne knajpki i plaże, co przyniosło miastu niewątpliwą korzyść promocyjną i wizerunkową.

W siódmej, wiosennej serii bohaterowie serialu żegnają się z Gdańskiem. Scenarzyści w tej serii postanowili położyć większy nacisk na prezentowanie wątków prywatnych bohaterów, szczególnie Agaty i Marka, których uczucia wybuchają na nowo pod koniec szóstej serii.

W najbliższej serii poza plenerami pokazane zostaną dwa nowe, ważne miejsca  na kulturalnej mapie Gdańska – Europejskie Centrum Solidarności i Gdański Teatr Szekspirowski. Dzięki serialowi oba te cenne obiekty zyskają możliwość zaprezentowania się widzom w całej Polsce.

27 stycznia ekipę spotkać będzie można:

  • na dworcu PKP Gdańsk Główny (8.30-10.00) - gra Daria Widawska
  • w marinie przed Hotelem Gdańsk (11.00 – 12.00) – gra Agnieszka Dygant
  • w restauracji Szafarnia 10 (17.00 – 19.00) – gra Daria Widawska i Tomasz Karolak

28 stycznia zdjęcie zaplanowano:

  • na plaży w Brzeźnie - obok molo (8.00 – 10.00) – gra Daria Widawska i Tomasz Karolak
  • w Europejskim Centrum Solidarności (12.30 – 13.45) – gra Daria Widawska i Tomasz Karolak

Koordynatorem zdjęć i opiekunem ekipy z ramienia Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta jest pani Irena Stępień – 502 941 613

Lokowanie produktu w siódmej serii serialu „Prawa Agaty” kosztowało 160 tys. złotych netto.

Irena Stępień
Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta

Irena Stępień-Pierożyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)