Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Biznesy z młodzieńczą werwą

Po raz kolejny młodzież z Gdańska dostała szansę na stworzenie biznesowych projektów, które oddziałują na szkołę i otoczenie. We wtorek, 27 marca o godz. 9.30, w siedzibie Inkubatora Starter przy ul. Lęborskiej 3B odbędzie się finał IV edycji Lekcji Przedsiębiorczości, projektu edukacyjnego organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.

A
A

Zadaniem młodzieży było opracowanie odpowiedzi na potrzeby znalezione w ich najbliższym otoczeniu oraz stworzenie modelu biznesowego dla swojego pomysłu. W STARTERZE, efekty swojej dotychczasowej pracy, przed jury, zaprezentuje 10 grup pochodzących z gdańskich szkół średnich. Uczniowie mają głowy pełne pomysłów. Do finału zakwalifikowała się grupa, który chce tworzyć biżuterię ze starych, nieużywanych już klawiatur komputerów. Inny pomysł, to oryginalna szminka, która zawiera w sobie aż 4 kolory.

W Lekcjach Przedsiębiorczości, trwających od 2014 roku, wzięło udział już ponad 2500 uczennic i uczniów. Program STARTERA i Miasta Gdańska oferuje zgamifkowane zajęcia z przedsiębiorczości, podczas których młodzież zdobywa biznesową wiedzę na specjalnej platformie działającej podobnie do znanych gier. Ponadto, na lekcjach pod okiem nauczycieli uczniowie rozwijali pomysły, które zaprezentują podczas wielkiego finału w STARTERZE.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)