Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Biało-czerwona niepodległość Gdańska

W Gdańsku trwają intensywne przygotowania do Parady Niepodległości 11 listopada. Wydarzenie odbędzie się już po raz czternasty.

A
A

Paradę poprzedzi w mieście Wieczór Niepodległości – kilkadziesiąt gdańskich restauracji serwować będzie wieczorem z 10 na 11 listopada dania przygotowane specjalnie na tę okazję.

Również miasto już wtedy przystroi się w barwy narodowe. Cztery miejskie obiekty już w nocy 10/11 listopada iluminowane będą na biało-czerwono.

Narodowe barwy pojawią się na: Pomniku Poległych Stoczniowców, na wiadukcie w ciągu ul. Uczniowskiej (przy stadionie), wiadukcie w ciągu ul. Kościuszki (obok Galerii Bałtyckiej) oraz wiadukcie w ciągu ul. Jana z Kolna.

Iluminacje załączone zostaną około 22.00 w nocy 10/11 listopada, potem oglądać je będzie można jeszcze kolejnej nocy 11/12 listopada.

Dodatkowo, flagami narodowymi udekorowane zostaną też gdańskie ulice.

Wieczorem 10 listopada na głównych gdańskich ciągach komunikacyjnych zawieszonych zostanie ok. 1600 flag narodowych.

Zostaną umieszczone wzdłuż następujących ciągów:

- Trakt św. Wojciecha, ul. Okopowa, ul. Wały Jagiellońskie, ul. Podwale Grodzkie, al. Zwycięstwa włącznie z Traktem Konnym,

- al. Grunwaldzka do granicy z Sopotem,

- ul. 3 Maja,

- Plac Solidarności, ul. Doki, ul. Wały Piastowskie, ul. Jana z Kolna (do kładki), ul. Łagiewniki, ul. Stolarska, ul. Gnilna, ul. Rajska.

Flagi masztowe będą też na placu J. Piłsudskiego. Będą również umieszczone w stojakach przy pomniku Jana III Sobieskiego i ‘Tym co za polskość Gdańska’.

Katarzyna Kaczmarek (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)