Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Będą walczyć o tytuł najsprawniejszego kucharza

Branżowa Szkoła Specjalna nr 19 w Gdańsku- Wrzeszczu tzw. ,,Batorówka’’ już po raz VII jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego ,,Najsprawniejszy w zawodzie kucharz’’. Tematem konkursu jest ,,Jesień na talerzu- burak, cukinia, kabaczek’’ . Konkurs odbędzie się w czwartek 23 listopada o godz.10.00 w Pomorskiej Akademii Kulinarnej w Gdańsku – Wrzeszczu, ul. Grunwaldzka 131 A. Zwycięzca gastronomicznego „oskara” otrzyma z rąk Piotra Kowalczuka zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej.

A
A

Konkurs skierowany jest do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, ze szkół zawodowych specjalnych z województwa pomorskiego, kształcących w zawodzie kucharz. Każda ze szkół zgłasza jednego uczestnika, który posiada legitymację szkolną, potwierdzającą tożsamość ucznia, aktualną książeczkę zdrowia do celów sanitarno- epidemiologicznych, przepisowy strój kucharza.

Komisja oceniać będzie przygotowanie uczestnika do konkursu, organizację stanowiska pracy, przestrzeganie przepisów bhp, kreatywność, estetykę podania przygotowanej potrawy, walory smakowe, pracochłonność wykonywanych potraw.

Celem konkursu jest:
doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozwijanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną,
rozwijanie współzawodnictwa między uczniami,
aktywizacja młodzieży do praktycznego i teoretycznego doskonalenia,
pobudzanie rozwoju umysł owego ucznia, jego uzdolnień i zainteresowań,
aktywizowanie współpracy międzyszkolnej,
propagowanie zdrowego odżywiania.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)