PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Będą dyskutować o lokalnym partnerstwie

Miasto Gdańsk i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia zapraszają na debatę „Lokalne partnerstwo – współpraca, rozwój, uczenie się”, która odbędzie się jutro 17 czerwca w godz. 10.00-15.00 w Szkole Podstawowej nr 16 (ul. Ubocze 3).

A
A

Debata odbywa się, w ramach obchodów dwudziestej rocznicy powstania, pierwszego w Gdańsku, lokalnego partnerstwa – Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”. Przez ponad dwadzieścia lat konsekwentnej współpracy doprowadziło ono do realizacji działań poprawiających jakość życia mieszkańców dzielnicy i zmieniających jej odbiór w oczach mieszkańców Gdańska.

Czego możemy się nauczyć z tych doświadczeń? Jakie wyzwania stoją przed gdańskimi społecznikami i jakie rozwiązania ich inspirują? Jak wspierać lokalne sieci współpracy, aby nie odbierać im tożsamości i zapału? Odpowiadać na te pytania będą uczestnicy debaty: społecznicy, przedstawiciele władz miasta i jego jednostek.

Szczegółowy program dostępny na stronie: www.gdansk.pl/wydarzenia/Debata-Lokalne-partnerstwo-wspolpraca-rozwoj-uczenie-sie-w-dwudziestolecie-Stowarzyszenia-Inicjatyw-Lokalnych-Orunia,w,20263

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy