PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Akty mianowania dla 98 nauczycieli w Gdańsku

Akty mianowania dla 98 nauczycieli w Gdańsku
98 nauczycieli w Gdańsku otrzyma stopień nauczyciela mianowanego. Uroczystość wręczenia Aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego odbędzie się w czwartek 13 września 2018 r. o godz. 14.00 w Wielkiej Hali Dworu Artusa w Gdańsku. W uroczystości weźmie udział prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

29 spośród 98 nauczycieli uzyskało maksymalną ocenę z egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego i otrzyma list gratulacyjny. Warunkiem przystąpienia do egzaminu była pozytywna ocena za staż trwający dwa lata i dziewięć miesięcy. W pracach Komisji egzaminacyjnych uczestniczyli m.in. dyrektorzy gdańskich szkół i placówek, przedstawiciele Pomorskiego Kuratora Oświaty i Centrum Edukacji Artystycznej oraz eksperci różnych specjalności.

 - Kolejna grupa nauczycielek i nauczycieli, po ciężkim czasie stażu, osiągnęła kolejny stopień awansu zawodowego. Gratulujemy serdecznie, ciesząc się z faktu, że to nie tylko wypełnienie obowiązku, ale przede wszystkim inwestycja w rozwój. Służyć on będzie całym społecznościom szkolnym i przedszkolnym - mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.  Podkreśla, że jest dumny z aktywności gdańskich kadr oświaty i zachęca nauczycieli do sieciowania w ramach Kreatywnej Pedagogiki by stale podnosić swoje kwalifikacje i dzielić się z innymi doświadczeniem.

W związku z uzyskanym wyższym stopniem awansu zawodowego wynagrodzenie nauczycieli od 1 września 2018 r. wzrośnie o 337 zł (wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela z wykształceniem magisterskim i przygotowaniem pedagogicznym).

Od dnia wejścia w życie znowelizowanej Karty Nauczyciela w kwietniu 2000 r. w drodze postępowania egzaminacyjnego awans na stopień nauczyciela mianowanego uzyskało łącznie 3 408 nauczycieli, zatrudnionych w szkołach i placówkach, prowadzonych przez Miasto Gdańsk.