Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

7 października ozdabiamy gdańskie ronda i parki dyniami

Mamy barwną niespodziankę dla mieszkańców Gdańska. W sobotę, 7 października 2017 r. ozdobimy pięknymi pomarańczowymi dyniami skrzyżowanie na wysokości Galerii Bałtyckiej. Spotykamy się o godzinie 08.45 przed głównym wejściem do centrum handlowego. Jesienne warzywa razem z pracownikami Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni układał będzie Piotr Grzelak - zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

A
A

Sezon na dynie właśnie się rozpoczął. To właśnie teraz są najtańsze i najsmaczniejsze. Również ich wybór jest teraz największy. Oprócz walorów smakowych, warzywo to idealnie sprawdza się  jako ozdoba mieszkania lub ogrodu.

W tym roku Gdański Zarząd Dróg i Zieleni postanowił udekorować dyniami skrzyżowanie na wysokości Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu oraz Park Oliwski. Do dekoracji użyjemy ok. 600 kg dyni o pomarańczowej, grubej skórce, wielkości piłki oraz wstążkę w tym kolorze, którą zwiążemy ozdobne trawy.

- Liczymy, że barwna, jesienna niespodzianka spodoba się mieszkańcom Gdańska – mówi Piotr Grzelak - zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. Dynie nie mają nam się kojarzyć wyłącznie z Halloween, które przecież nie każdy obchodzi. To symbol jesieni, która zawitała do Gdańska już 22 września. Chcemy tym działaniem zainspirować również  mieszkańców Gdańska do wykorzystania tej pięknej ozdoby na balkonach, tarasach i przegródkach”.

 

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
Referat Prasowy

Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdański
Herold Gdański
js

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 1/2019

HG_1
HG_1
brak autora
Pobierz: Herold Gdański 1/2019 (1.94 MB)