PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

375 staży na wakacje!

Zakończyła się rekrutacja do tegorocznej odsłony programu Wakacyjny Staż. Uroczysta gala programu odbędzie się w czwartek, 21 czerwca o godz. 11.00 w Sky Club w Olivia Business Centre. W tym roku do programu aplikowało 900 młodych ludzi, na których czeka 375 miejsc stażowych.

A
A

 O płatne staże w instytucjach publicznych oraz firmach reprezentujących różne branże gospodarki mogli  ubiegać się studenci i absolwenci szkół wyższych. W tegorocznej edycji programu Wakacyjny Staż aplikacje złożyło  900 młodych osób dla których miejsca stażowe przygotowały 82 podmioty. Ponad połowa chętnych to studenci Politechniki Gdańskiej, natomiast studencie Uniwersytetu Gdańskiego to ponad 30% osób aplikujących w programie.

 

Podczas uroczystej gali Aleksandra Dulkiewicz zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej wręczy stażystom nominacje do programu. Wakacyjny Staż organizowany jest po raz szesnasty. Ma on na celu wsparcie studentów i absolwentów studiów wyższych w zdobyciu doświadczenia zawodowego, ułatwiającego w przyszłość znalezienie pierwszej pracy. Dzięki programowi firmy i instytucje mogą znaleźć stażystów na czas wakacji.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy