PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zostań wolontariuszem Ośrodka Kultury Morskiej

Zostań wolontariuszem Ośrodka Kultury Morskiej
Zostań wolontariuszem Ośrodka Kultury Morskiej
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Serdecznie zapraszamy do aktywności wolontariackiej w najmłodszym oddziale Centralnego Muzuem Morskiego ? w Ośrodku Kultury Morskiej!

Jeżeli szukasz miejsca, w którym poznasz nietuzinkowych ludzi, jesteś zainteresowany społeczną aktywnością na rzecz kultury, chcesz szkolić swoje umiejętności organizatorskie, pedagogiczne i  interpersonalne, a przede wszystkim ciekawi Cię, jak funkcjonuje jedno z największych morskich muzeów Europy, zgłoś się do nas!
Wolontariusz OKM to osoba pozytywnie nastawiona do świata i ludzi, która posiada łatwość nawiązywania kontaktów i interesuje się kulturą, historią lub techniką. Zachęcamy do współpracy wszystkich chętnych - zarówno młodzież licealną, studentów, jak i  seniorów.
Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno krótko, jak i długoterminową. Naszych wolontariuszy rekrutujemy bardzo starannie, ponieważ chcemy zapewnić im jak najlepszą opiekę i program współpracy dopasowany do indywidualnych zainteresowań, potrzeb, a także preferencji czasowych. Dbamy o to, by współpraca z Muzeum odbywała się na najwyższym poziomie, dlatego już pierwszego dnia Wolontariatu organizujemy szkolenie, podpisujemy umowy o współpracy, zapewniamy ubezpieczenie. Dążymy do komunikatywnej, szczerej i owocnej współpracy. Oprócz niezwykłej atmosfery Wolontariusz może liczyć także na nasze wsparcie, możliwość udziału w ciekawych warsztatach organizowanych przez muzealnych specjalistów oraz solidne przygotowanie przed każdym z realizowanych projektów.  

Jak konkretnie możesz wspomóc działalność Ośrodka Kultury Morskiej?
Proponujemy współpracę jako:

Instruktor muzealny ? Jeżeli ważny jest dla Ciebie częsty kontakt z ludźmi, pasjonujesz się techniką i żeglarstwem, to idealne zajęcie dla Ciebie! Po ukończeniu kilkudniowego szkolenia będziesz mógł oprowadzać gości po wystawach w Ośrodku Kultury Morskiej. Zakres obowiązków:  udzielanie informacji na temat wystawy i  muzeum, wydawanie kart pracy.

Animator zajęć ? to aktywność dla wszystkich, którzy czerpią radość z pracy ze zwiedzającymi. Pod okiem edukatorów muzealnych będziesz opracowywać zajęcia pomagające uczniom przyswoić zjawiska i prawa jakie rządzą życiem na statku, czy pracą w porcie. To doskonałe miejsce, w którym rozwiniesz swoją kreatywność i zdolności organizacyjne. 

A może masz inny pomysł na aktywność w Muzeum? Skontaktuj się z Działem Edukacji ? jesteśmy otwarci na Twoje pomysły!

Zgłoś się już dziś do Działu Edukacji CMM! Jeśli ważny jest dla Ciebie nieustanny rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności, chciałbyś współorganizować nowatorskie projekty, poszerzyć horyzonty, a także nawiązać nowe znajomości - skontaktuj się z nami jak najszybciej. Czekamy właśnie na Ciebie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Agnieszka Piórkowska
wolontariat@cmm.pl

Dział Edukacji: 58 301 86 11 lub 12 wew. 400
www.cmm.pl
www.facebook.com/CentralneMuzeumMorskie