PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Uwaga, niepełnosprawni artyści!

Uwaga, niepełnosprawni artyści!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w VI edycji Festiwalu ?Pozapozy?. W wielkim wydarzeniu artystycznym, które odbędzie się w poniedziałek 27 października w Teatrze ?Wybrzeże? w Gdańsku.

Nasze zaproszenie kierujemy między innymi do podopiecznych środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz dziennych domów pomocy nie tylko na Pomorzu, ale i w Polsce. Do mieszkańców, którzy kochają sztukę ?bez barier? i chcą miło, aktywnie spędzić wolny czas. Przedsięwzięcie ma wymiar święta wszystkich artystów: niepełnosprawnych i pełnosprawnych, profesjonalistów oraz amatorów. W poniedziałek zaprezentujemy ich dorobek w trzech kategoriach: muzycznej, plastycznej oraz teatralnej.

Także w tym roku festiwal ma formułę konkursową. Ta część imprezy jest otwarta dla publiczności, rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 14.

W szranki staną grupy muzyczne i teatralne, które tworzą niepełnosprawni artyści m.in. z pomorskich śds i domów pomocy społecznej (łącznie wpłynęły 34 zgłoszenia). Na piętrze gmachu natomiast podziwiać będzie można prace plastyczne zakwalifikowane do konkursu, którego tematem jest ?Świat podwodny?. Najciekawsze dzieła i dokonania zostaną nagrodzone, a oceni je profesjonalne jury, w którego skład wejdą m.in. trójmiejscy artyści, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Oprócz części konkursowej odbędzie się również festiwalowa gala, którą uświetni występ muzycznej gwiazdy ? zespołu Golec uOrkiestra (początek tej części o godz. 17, planowane zakończenie ok. godz. 21). Ta część imprezy jest na zaproszenia, jednak w razie potrzeby znajdziemy kilka miejsc także dla osób z zewnątrz, szczególnie dla mieszkańców niepełnosprawnych.

Galę poprowadzą p. red. Beata Gwoździewicz oraz niepełnosprawny podróżnik, zdobywca biegunów ? p. Jan Mela. W trakcie wieczoru dowiemy się również, kto został zwycięzcą III edycji konkursu prezydenta Gdańska ?Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym 2008?, którego celem jest m.in. wyłonienie i prezentacja obiektów budowlanych, ciekawej architektury w mieście znakomicie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Głównym organizatorem VI Festiwalu ?Pozapozy? jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku.
Patronat honorowy: marszałek województwa pomorskiego, wojewoda pomorski, przewodniczący Rady Miasta Gdańska oraz prezydent Gdańska. Patronat medialny: ?Gazeta Wyborcza? oraz TVP Gdańsk.
Ambasadorem festiwalu jest wspaniały podróżnik, polarnik p. Marek Kamiński.