PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Szkolenie Akademii PARP "Współpracuj z naturą!"

Szkolenie Akademii PARP "Współpracuj z naturą!"
Szkolenie Akademii PARP "Współpracuj z naturą!"
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ekologiczne szkolenie dla przedsiębiorczych

Pracujesz w zakładzie produkcyjnym? A może Twoja firma ma nieruchomość, prowadzi inwestycję, korzysta z samochodów czy komputerów, które co kilka lat wymienia? Warto wiedzieć, jak zarządzać firmą ekologicznie, a zarazem ekonomicznie.
Zarządzanie ekologiczne wynika z regulacji prawnych, dotyczących każdego podmiotu gospodarczego. może też być źródłem realnych korzyści, jeśli skorzystasz z funduszy na cele ekologiczne. Kolejne szkolenie blended learning w portalu Akademii PARP „Ekologiczny biznes” w przystępny, praktyczny
sposób i na przykładach wyjaśnia najważniejsze kwestie zarządzania ekologicznego z punktu widzenia małej i średniej firmy.

W szkoleniu „Ekologiczny biznes” jest siedem modułów e-learningowych, a dodatkowo moduł pracy grupowej WebQuest i warsztat stacjonarny. W lutym 2012 zostały uruchomione pierwsze cztery moduły e-learning, dotyczące obowiązków i sprawozdawczości firm korzystających ze środowiska, korzyści z ochrony środowiska – w tym pozyskiwania funduszy na cele ekologiczne, gospodarki odpadami oraz produktów i opakowań.

Kolejne trzy moduły e-learning zostały uruchomione pod koniec marca. Dowiemy się z nich, jak czerpać korzyści płynące z oszczędzania energii, minimalizować jej zużycie oraz pozyskiwać alternatywne źródła. Poznamy najlepsze techniki ochrony środowiska oraz zagadnienie instalacji przemysłowych w rozumieniu ustawy Prawo ochrony środowiska. Dowiemy się także, jak ochrona środowiska wpływa na proces inwestycyjny oraz czego dotyczą uwarunkowania wynikające z postępu
technicznego.
Uczestnicy, którzy ukończą moduły e-learningowe, mogą wziąć udział w dodatkowych dwóch opcjonalnych modułach: module WebQuest (zespołowej pracy projektowej przez Internet, ocenianej przez eksperta) oraz module warsztatu stacjonarnego.

Praktyczne i wciągające szkolenie „Ekologiczny biznes” kierowane jest do przedsiębiorców, a także osób zajmujących się rozwojem biznesu, pracowników odpowiedzialnych za sprawozdawczość zewnętrzną oraz za infrastrukturę firmy. Opłaca się zarządzać ekologicznie w małej i średniej firmie!

„Ekologiczny Biznes” to już 32. szkolenie e-learning na portalu szkoleniowym Akademii PARP, dostępne pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Akademia PARP zapewnia przedsiębiorcom i pracownikom mikro, małych i średnich firm bezpłatny dostęp do praktycznej wiedzy biznesowej na światowym poziome, dostosowanej do polskich realiów. Szkolenia Akademii PARP podzielone są na pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)