PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Państwowa Opera Bałtycka w MEZZO TV

Państwowa Opera Bałtycka w MEZZO TV
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku rozpoczęła współpracę z najpopularniejszą stacją telewizyjną poświęconą muzyce klasycznej, MEZZO TV. Dzięki tej współpracy gdańska Opera będzie pierwszym polskim teatrem operowym, który na tak dużą skalę zaistnieje na antenie potężnego, międzynarodowego medium.

Promocja Opery Bałtyckiej, a co za tym idzie również Miasta Gdańska jest elementem projektu, któremu patronuje telewizja MEZZO. W listopadzie, w węgierskim Szeged odbędzie się Festiwal i Konkurs Operowy pod Egidą MEZZO TV, w którym uczestniczyć będą renomowane teatry operowe z Niemiec, Węgier, Francji, USA, a wśród nich reprezentująca Polskę Państwowa Opera Bałtycka. Specjalnie na tę okazję przygotowany został spektakl operowy ?Gwałt na Lukrecji? Benjamina Brittena, którego premiera odbędzie się w Gdańsku 17 października 2008 r.

Na antenie MEZZO TV pojawiły się już spoty reklamujące projekt z Szeged, wyemitowanych zostanie również pięć trzyminutowych filmów o poszczególnych spektaklach Państwowej Opery Bałtyckiej oraz pięćdziesięciominutowy reportaż o tej gdańskiej instytucji. W listopadzie transmitowany będzie konkursowy spektakl z Szeged, ?Gwałt na Lukrecji?, a prowadzone są już rozmowy dotyczące emisji zapisu kolejnego gdańskiego przedstawienia, ?Don Giovanni?.