PORTAL MIASTA GDAŃSKA

?Pan Władek? i goście ze Szwecji w Nowym Ratuszu

?Pan Władek? i goście ze Szwecji w Nowym Ratuszu
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gośćmi Bogdana Oleszka, przewodniczącego Rady Miasta Gdańska była Maria i Władysław Ornowscy, prowadzących Fundację ?Pan Władek?* i Marianne i Willi Nilsen, wolontariusze szwedzkiej fundacji Malungs Hjälpen.

 

Mariane i Willi Nilsen, wolontariusze szwedzkiej fundacji Malungs Hjälpen  po raz pierwszy odwiedzili Gdańsk w marcu 2008 r. Spotkali się z rodzinami do których będzie skierowana pomoc. Przywieźli 7 ton darów, wśród których znajduje się obuwie, odzież, tekstylia (nowe i używane). Zapowiedzieli, że ich druga wizyta nie będzie ostatnią w naszym mieście, kolejna już w lipcu. Gdańsk wywarł na nich ogromne wrażenie, bardzo im się spodobało nasze miasto i chętnie będą tu wracali.
Fundacja Malungs Hjälpen spotkała się z Fundacją ?Pan Władek? za pośrednictwem polki mieszkającej na stałe w Sztokholmie.

                                                                                                          Arleta Żuk

* Fundacja ?Pan Władek? - Maria i Władysław Ornowscy ? otrzymali w roku 2006 medal księcia Mściwoja II (odznaczenie przyznawane przez Radę Miasta Gdańska) za wyróżniającą się aktywność w podejmowaniu publicznie pożytecznych inicjatyw, szczególnie za niesienie pomocy potrzebującym, a także za inspirowanie mieszkańców do współdziałania i rozbudzania wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.