PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Otwarcie Gdańskich Okienek Przedszkolnych

Otwarcie Gdańskich Okienek Przedszkolnych
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Choć Gdańskie Okienka Przedszkolne działają od marca i przyniosły już pierwsze efekty, wczoraj odbyło się ich uroczyste otwarcie. 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 15 we Wrzeszczu, zgromadziły się dzieci z wszystkich trzech oddziałów okienek, ich rodzice, wychowawcy, dyrektorki szkół zaangażowanych w projekt, inickatorka GOP-u prezeska GSPP Elżbieta Gerlecka oraz gościnnie vice ? prezydent Miasta Gdańska Ewa Kamińska.
?Okienka szansy? działają na razie  przy trzech gdańskich podstawówkach: SP nr 15, SP nr 16 i SP nr 62, w przyszłości ma ich jednak powstać więcej.

Dla maluchów w wieku 3-5 lat i ich rodziców ?okienka?stanowią dobrą alternatywę dla przedszkoli, do których zapisać pociechę nie jest wcale łatwo. Dzięki czterogodzinnym zajęciom prowadzonym przez 3 dni w tygodniu przez fachowych wychowawców, mają one szanse rozwijać swoje zdolności, poprawiać koncentrację, nabywać nowych umiejętności a wszystko to w efekcie pozwoli im wyrównać szanse z pozostałymi rówieśnikami i z mniejszym stresem rozpocząć edukację szkolną. Wiele też mogą nauczyć się sami rodzice współpracując z wychowawcami i korzystając z ich wskazówek.

Pani vice ? prezydent Ewa Kamińska podczas otwarcia gratulując ?gdańskim okienkom? , jednocześnie dopingowała rodziców by nie chronili swoich dzieci przed szkołą i nie wiązali obaw z ich wcześniejszą edukacją. Zapewniała, że obecność maluchów w szkołach ma dobry wpływ zarówno na sześciolatki jak i na ich starszych kolegów i koleżanki.

Ukłon w kierunku ?okienkowych? dzieci wykonali starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 wystawiając specjalnie dla nich przedstawienie ?Pchła Szachrajka? i prezentując taniec flamenco.

A.K.

Więcej na temat ?Gdańskich Okienek Przedszkolnych?