PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Nowe inwestycje w Marinie Gdańsk

Nowe inwestycje w Marinie Gdańsk
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gdańska Marina modernizuje się. W obiekcie, mieszczącym się przy ul. Szafarnia trwa wymiana drewnianych pomostów na nowe. Marina wzbogaci się także o nowe postumenty wodne i elektryczne, słupki ratunkowe i nowe oznakowanie..

W wyniku zorganizowanego przetargu wykonawcą zlecenia jest konsorcjum firm reprezentowanych przez firmę Karos z Bartoszyc. W ramach inwestycji posadowione zostaną nowe betonowe pomosty firmy Marinetek wraz z całym osprzętem i oznakowaniem.  Wąskie pomosty tzw. y-bomy oraz trapy zejściowe zostaną wyremontowane i otrzymają nowe poszycie drewniane. Całość inwestycji powinna się zakończyć już na początku stycznia 2009 roku. Koszt prac przeprowadzonych w gdańskiej Marinie zamknie się kwotą 1,7 mln zł

To jeszcze nie koniec zmian w żeglarskiej wizytówce Gdańska. Pod koniec przyszłego roku marina otrzyma nowe zaplecze administracyjno-sanitarne, zlokalizowane w aktualnie budowanym kompleksie apartamentów na ulicy Szafarnia. Znikną tymczasowe kontenery sanitarne oraz bosmanat. Żeglarze będą mieli do dyspozycji nowe sanitariaty, kubryk, pralnię oraz nowe zaplecze administracyjne.
Administrator przystani, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, przygotowuje się  także do kolejnych inwestycji na terenie Mariny. Planowane jest powstanie nowego systemu monitoringu oraz zainstalowanie podziemnych pojemników na śmieci. Inwestycje zostaną zrealizowane w roku 2010.