PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Nagroda dla chórzystów

Nagroda dla chórzystów
Jerzy Szarafiński, dyrygent Chóru Akademii Medycznej w Gdańsku obchodzi w tym roku 20-lecie pracy artystycznej. To pod jego batutą gdańscy chórzyści zdobywali w ostatnich latach uznanie i laury na najważniejszych międzynarodowych konkursach i festiwalach chóralnych. W sobotę 29 listopada dyrygent otrzyma z rąk prezydenta Pawła Adamowicza Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury wysokości 5 tys. zł.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jerzy Szarafiński, dyrygent Chóru Akademii Medycznej w Gdańsku obchodzi w tym roku 20-lecie pracy artystycznej. To pod jego batutą gdańscy chórzyści zdobywali w ostatnich latach uznanie i laury na najważniejszych międzynarodowych konkursach i festiwalach chóralnych. W sobotę 29 listopada dyrygent otrzyma z rąk prezydenta Pawła Adamowicza Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury wysokości 5 tys. zł.

Ostatnim spektakularnym sukcesem Chóru Akademii Medycznej w Gdańsku było zdobycie w sierpniu 2008 roku najwyższych laurów na 1. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Ohrid w Macedonii. Chór AMG pokonał 60 innych zespołów z całej Europy zdobywając Srebrni i Złoty Medal oraz nagrodę Grand Prix festiwalu. Doceniając rolę ambasadora kultury jaką od lat z pełni gdański chór, prezydent Adamowicz postanowił uhonorować cały zespół nagrodą rzeczową, w postaci profesjonalnych podestów, wykonanych na specjalne zamówienie.

Okazją do wręczenia obu wyróżnień będzie jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia pracy artystycznej Jerzego Szarafińskiego z Chórem Akademii Medycznej, który odbędzie się 29 listopada 2008 roku o godz. 19.30 w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku, przy ul. Profesorskiej 17. Przed koncertem uroczystą Mszę Świętą odprawi Ks. Abp Tadeusz Gocłowski.

Michał Piotrowski / Biuro Prasowe