PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Mieszkańcy decydują o zagospodarowaniu zieleńca w Oliwie

Mieszkańcy decydują o zagospodarowaniu zieleńca w Oliwie
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W drugiej połowie listopada mieszkańcy Oliwy mieli szansę zgłoszenia swoich opinii w sprawie zagospodarowania terenu zielonego znajdującego się pomiędzy ulicami Wita Stwosza, Artura Grottgera i Stefana Żeromskiego. Mieszkańcy przez kilka dni mieli możliwość wypełnienia ankiety i zapoznania się z obecnie przygotowywaną koncepcją urządzenia terenu.

Obecnie teren zieleńca jest bardzo zaniedbany, stąd pomysł gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni na opracowanie koncepcji zagospodarowania go w sposób przyjazny mieszkańcom. Wspólnie z Urzędem Miejskim w Gdańsku przygotowana został ankieta, w której mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z powstającym projektem i wyrażenia swojego zdania w kwestii urządzenia terenu.

Podsumowanie wyników ankiety:
Ogrodzenie terenu: mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za ogrodzeniem zieleńca w formie żywopłotu. Mniej głosów było za ogrodzeniem stalowym.
Urządzenie terenu: mieszkańcy poparli projekt postawienia ławek, małej fontanny czy urządzenia oczka wodnego oraz placu zabaw. Dużo osób zgłosiło również pomysł urządzenia placu do gry w bule i małego boiska. Zdecydowanym poparciem cieszył się też pomysł przeznaczenia części trawników do wypoczynku i zabawy. To rozwiązanie w innych krajach jest szeroko stosowane, niestety w Polsce utarło się, że trawników nie wolno deptać, a tym bardziej na nich leżeć. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni, zwłaszcza, że pomysł ten gorąco popiera prezydent Paweł Adamowicz.

Ankietę można było wypełnić poprzez stronę internetową www.gdansk.pl oraz www.staraoliwa.pl, dostępna była także w wersji papierowej w kilku punktach na terenie dzielnicy. W sumie udział w ankiecie wzięło 304 mieszkańców. W tym roku dokończona będzie koncepcja zagospodarowania zieleńca, natomiast termin jego powstania to najprawdopodobniej 2011 rok.


Sylwia Betlej
Referat Komunikacji Społecznej