PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Komunikat dotyczący akcji dokarmiania ptaków i dystrybucji budek lęgowych

Komunikat dotyczący akcji dokarmiania ptaków i dystrybucji budek lęgowych
Komunikat dotyczący akcji dokarmiania ptaków i dystrybucji budek lęgowych
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wydział Środowiska informuje, że prowadzona przez kilka poprzednich lat akcja edukacyjna p.t. „Dokarmiajmy ptaki w okresie zimy” została zakończona.

Celem akcji było zmobilizowanie mieszkańców Gdańska do samodzielnego dokarmiania bezdomnych ptaków. Ilość karmy zakupionej ze środków Budżetu Miasta Gdańska była symboliczna, nie gwarantowała możliwości dokarmiania przez cały okres zimowy, a jedynie mała na celu zbudowanie wrażliwości ludzi na potrzeby innych stworzeń / zwierząt. Uważamy, że świadomość mieszkańców wzrosła, efekty edukacyjne zostały osiągnięte i mieszkańcy będą teraz samodzielnie dokarmiać ptaki w okresie zimy.

W roku bieżącym Wydział Środowiska przygotuje akcję p.t. : „Pomóżmy gniazdować ptakom”. Zamówione zostały już budki lęgowe dla ptaków pt. „Zrób to sam”. Budki lęgowe zapakowane będą w pudełkach z kompletem elementów do samodzielnego montażu.

W dniach 08-12 grudnia 2014r. w budynku przy ul. Kartuska 5 mieszkaniec Gdańska (po ogłoszeniu tej akcji na stronach www.gdansk.gda.pl.) osobiście będzie mógł odebrać jedną budkę z zamówionych 800szt. Budki lęgowe wykonane będą w 5-ciu wzorach dla różnych ptaków: Szpak, Wróbel, Jeżyk, Kowalik, Muchołówka Żałobna, Mazurek, Sikorka, Muchówka, inne. Mieszkańcy będą mogli zawiesić budki lęgowe w wybranym przez siebie miejscu w Gdańsku zgodnie z otrzymaną instrukcją.

Wydział Środowiska nie przewiduje grupowego rozdawania budek lęgowych.